رئیس ستاد ارتش انگلیس: خروج خارجی ها از افغانستان ، جنگ طالبان دیگر توجیه پذیر نیست

[ad_1]

رئیس ستاد ارتش انگلیس: خروج خارجی ها از افغانستان ، جنگ طالبان دیگر توجیه پذیر نیست

نیکلاس پاتریک کارتر ، رئیس ستاد نیروهای مسلح انگلیس ، می گوید که با عقب نشینی نیروهای خارجی از افغانستان ، طالبان هیچ دلیلی برای صحبت در مورد جهاد ندارند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ نیکلاس پاتریک کارتر گفت که طالبان اکنون با افغانها می جنگند و باید متوقف شوند.

رئیس ستاد نیروهای مسلح انگلیس و کمار جاوید بایوا رئیس ستاد ارتش پاکستان دو روز پیش وارد کابل شدند و با رئیس جمهور محمد اشرف غنی دیدار کردند. در این جلسه مذاکرات صلح ، نقش و نفوذ پاکستان بر طالبان ، چگونگی روابط دو کشور و پایان خشونت مورد بحث قرار گرفت.

“این واقعیت که این عقب نشینی نشان دهنده یک تغییر استراتژیک در حضور نظامی آمریکا و ناتو و تصمیمی است که اتخاذ شده است.” دیگر هیچ دلیلی برای جهاد وجود ندارد. آنها اکنون با افغانها می جنگند. زمینه را برای پایان این زمینه فراهم کرد جنگ “

آلیسون بلیک ، سفیر انگلیس در کابل گفت: “ما از امنیت و دفاع از نیروهای امنیتی افغانستان حمایت می کنیم. دولت مسئولیت حفظ امنیت شهروندان را بر عهده دارد ، اما اطمینان می دهیم که می توانیم.” ما خواه از طریق کمک های اقتصادی ، عمرانی ، بشردوستانه یا سیاسی به حمایت از جمهوری ، نیروهای امنیتی و دفاعی و مردم افغانستان ادامه خواهیم داد. “

یک مقام ارشد انگلیس روز دوشنبه با ژنرال کمر جاوید بایوا رئیس ارتش پاکستان در کابل دیدار کرد.

در همین حال ، برخی از کارشناسان می گویند به نظر می رسد این نشست بخشی از تلاش های لندن برای تسهیل توافق نامه امنیتی جدید بین افغانستان و پاکستان بوده است.

عبدالحفیظ منصور ، عضو کمیته مذاکرات صلح جمهوری اسلامی افغانستان ، گفت: “من تغییر زیادی در این سفرها نمی بینم. این سفرهای عادی است که پاکستانی ها همیشه برای کاهش فشارهای سیاسی بر جهان انجام داده اند.” تغییر دهید تا نشان دهد آنها در حال انجام گامهایی برای ایجاد صلح و آغاز مذاکرات موفق هستند. “

در همین حال ، زلمای خلیل زاد در مصاحبه با مجله آلمانی اشپیگل گفت که کار نکردن افغانستان علیه پاکستان بخشی از منافع مشروع پاکستان است.

آقای خلیل زاد افزود که واشنگتن برای تقویت همکاری های امنیتی بین کابل و اسلام آباد با لندن همکاری نزدیک دارد.

معاون رئیس جمهور محمد امیری گفت: رئیس جمهور با رئیس ستاد پاکستان و انگلیس دیدار و در مورد روند صلح ، روابط افغانستان و پاکستان ، نقش و نفوذ پاکستان بر طالبان ، روند صلح و پایان دادن به خشونت در افغانستان گفتگو کرد.

ژنرال کارتر از تلاش های کشورش برای آموزش افسران افغان صحبت کرد و گفت که برخی افسران در انگلیس آموزش می بینند و در آینده نیز ادامه خواهند داد.

وی گفت: “من تأكید می كنم كه هر دو كشور افغانستان و پاكستان می دانند كه آنها یك مشكل مشترک دارند كه تروریسم است و سعی در از بین بردن آن دارند. جامعه جهانی نیز مانند سایر كشورهای دارای مشكلات مشابه از این مسئله حمایت می كند.”

رئیس ستاد فعلی نیروهای مسلح انگلیس با رئیس جمهور غنی و رئیس ستاد ارتش پاکستان کاملاً آشنا است. وی هنگامی که رئیس جمهور غنی مسئول انتقال مسئولیت ها از نیروهای خارجی به نیروهای افغان بود ، وی در افغانستان کار می کرد.

کارتر به عنوان واسطه میزبان جلسات متعددی از مقامات ارشد افغانستان و پاکستان بود.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *