رئیس سرویس اطلاعاتی ایالات متحده استعفا داده است

[ad_1]

رئیس سرویس اطلاعاتی آمریکا استعفا داده است

طبق مجله فوربس ، جینا هاسپل ، رئیس سیا که در آخرین سال دولت دونالد ترامپ با رئیس جمهور رابطه پرتنشی داشت ، روز قبل (سه شنبه) اعلام کرد که استعفا می دهد.

هاسپل در توییتر خود نوشت: “هدایت این سازمان بزرگترین افتخار زندگی من بود.”

وی دلیل استعفای خود را که در آخرین روز ریاست جمهوری ترامپ می آید ، بیان نکرد ، اگرچه هفته گذشته سایت خبری آمریکایی Axius اعلام کرد که او در اوایل دسامبر (اواسط آوریل) پس از تلاش ترامپ برای انتصاب دوین نونس استعفا داد. (دوین نونز) یک جمهوریخواه وفادار به رئیس جمهور تهدید کرده بود که از سمت خود به عنوان معاون رئیس سازمان استعفا خواهد داد ، به این امید که فشار برساند تا هاسپل را کنار بگذارد.

گفته می شود ترامپ سال گذشته به دلیل عدم وفاداری مکرراً قصد برکناری هاسپل را داشته است.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن ویلیام برنز ، معاون وزیر امور خارجه در دولت باراک اوباما را به عنوان رئیس سازمان سیا معرفی کرده است ، اما پس از استعفای هاسپل و مدیر جدید مورد تایید سنا ، مشخص نیست که چه کسی رئیس سازمان اطلاعات دولت خواهد بود. ایالات متحده آمریکا.

در سال 2018 ، هاسپل پس از انتصاب مایک پمپئو ، مدیر سابق سیا به عنوان وزیر امور خارجه ، رئیس سیا شد. انتخاب هاسپل به عنوان رئیس CIA انتقاد بسیاری از دموکرات های متهم به دخالت در سرویس های اطلاعاتی دولت جورج دبلیو بوش را به همراه داشته است.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *