رحمانی: این بار بودجه را رد نمی کنیم

[ad_1]

رحمانی: این بار بودجه را رد نمی کنیم

در ادامه جنجال بین پارلمان و دولت در مورد تصویب بودجه ملی ، رئیس مجلس نمایندگان می گوید این بار مجلس بودجه ملی را رد نمی کند ، بلکه آن را تصویب می کند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ میرحمان رحمانی در جلسه امروز پارلمان در روز دوشنبه (دلو 5) گفت که این بار نمایندگان مجلس با حوصله برنامه بودجه ملی را بررسی و تصویب می کنند.

آقای رحمانی گفت: “این بار ما بودجه را رد نمی كنیم ؛ اگر پیشنهادهای ما تصویب شده باشد ، خوب ، در غیر این صورت ، طبق قانون اساسی ، اصلاحات پیشنهادی نمایندگان در بودجه لحاظ می شود و تصویب می شود ؛ سپس سند بودجه مصوب توسط دولت اجرا خواهد شد. ارسال می شود. “

وی خاطرنشان کرد که کمیته مالی و بودجه باید تمام تغییرات لازم را در سند بودجه ایجاد کند تا از عدالت در بودجه اطمینان حاصل کند.

وی همچنین گفت: برخی از افراد در شبکه های اجتماعی بحث بودجه را تقابل ارگ و پارلمان خواندند و حتی با انتشار گزارش های جعلی و تبلیغات درباره بودجه به عنوان گروگان در مجلس صحبت کردند ؛ اما پیش نویس بودجه ابتدا به 18 دلیل و بار دیگر به 19 دلیل رد شد.

به گفته وی ، هیچ دولتی نباید قضاوت نادرست و انگیزه صمیمانه نمایندگان مجلس را برای محافظت از بودجه در برابر سرقت های گروه های قدرت و ثروت ، تضعیف کند.

وی گفت: “جای تأسف است که برخی از محافل ارگ با استفاده از امکانات عملیاتی ، رسانه های دولتی و شهرت خانه ملت را هدف قرار می دهند و ذهن افراد آسیب دیده از ناامنی در کابل و افغانستان را بیشتر آشفته می کند.”

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: این محافل ، به دور از هرگونه توجیه قانونی ، بستگان و دوستان نمایندگان مجلس را که سالها در این سیستم خدمت کرده اند ، از مسئولیت آزاد می کنند و با تهدید به مجبور کردن نمایندگان به تصویب بودجه و سایر متخلفان از قانون برکنار می شوند. .

رحمانی افزود: “به جای نشان دادن اعتبار پارلمان و تبلیغ علیه قانون گذاران ، صاحبان دولت باید در تأمین امنیت مردم و مبارزه با طالبان ، داعش و ده ها گروه جنایتکار دیگر تمرکز کنند.”

به گفته وی ، متأسفانه ، دولت با اقدامات فراقانونی خود سیستم را تضعیف كرده و اصل تفكیك قوا را نادیده می گیرد. مناقصه ملی توسط پارلمان رد شد ، اما دولت هنوز این پروژه را در بودجه لحاظ می کند.

در مورد تساوی دستمزد ، وی همچنین گفت که این خط قرمز رحمانی نیست ، بلکه خط قرمز مجلس است. “در هیچ موردی از تصمیم مجلس در این زمینه منصرف نخواهد شد.”

رحمانی گفت که وی از دولت خواست تا پیروی کند و به شادی معلمان و کارمندان بیفزاید.

این در حالی است که بودجه ملی قبلاً دو بار توسط پارلمان رد شده است. اما دولت گفت که نمایندگان مجلس بودجه ملی را به دلیل مطالبات شخصی خود رد کردند. از سوی دیگر ، مجلس این ادعای دولت را رد کرد و اظهار داشت که بودجه به منظور تعادل و اعمال اختیارات قانونی خود رد شده است.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *