رنجینه حمیدی: ما در حال کار بر روی سازمان وزارت آموزش و پرورش هستیم تا آموزش و پرورش را از سیاست دور نگه دارد

[ad_1]

رنجینه حمیدی: ما در حال کار بر روی سازمان وزارت آموزش و پرورش هستیم تا آموزش و پرورش را از سیاست دور نگه دارد

رنگینا حمیدی ، رئیس وزارت آموزش و پرورش ، می گوید که کار در زمینه ساماندهی این وزارتخانه آغاز شده و تلاش می شود آموزش و پرورش را از سیاست منحرف کند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ محمد اشرف غنی ، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ، شنبه شب (13 ژانویه) با رهبری وزارت معارف در مورد اصلاح و اصلاح ساختارهای این وزارت صحبت کرد.

در این جلسه که در کاخ گلخانه ارگ ​​برگزار شد ، ابتدا رنگینه حمیدی ، سرپرست وزارت معارف ، سخنرانی کرد و گفت که هماهنگی ها در بخشهای مختلف وزارت معارف ایجاد شده و ادارات در شرف کار هستند. وی افزود ما در حال کار بر روی یک سیاست آموزش ملی هستیم و در مورد آن با کارشناسان بحث می کنیم.

رنجین حمیدی گفت: ما در حال کار بر روی سازماندهی این وزارتخانه هستیم و تلاش می کنیم آموزش را از سیاست دور کنیم و ساختارها را فنی تر و سیستم ها را الکترونیکی کنیم تا از فساد جلوگیری کند.

سرپرست وزارت معارف خاطرنشان کرد: ما سیستمی ایجاد کرده ایم که در آن از فعالیتهای روزمره روسای آموزش و پرورش استان مطلع باشیم و اصلاحات در آموزش به تدریج اجرا می شود.

رئیس جمهور پس از شنیدن سخنان فوق الذکر گفت که وزارت آموزش و پرورش از پشتیبانی سیاسی و اداری كامل ما از اجرای اصلاحات برخوردار است و ما نمی خواهیم كه هیچ اداره ای در روند اصلاحات این وزارتخانه دخالت كند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی کاملاً از اصلاحات آموزش حمایت می کند ، گفت که در اصلاحات باید تخصص و نظم را در نظر گرفت و اصلاحات را باید اجرا و نهادینه کرد.

رئیس جمهور محمد اشرف غنی گفت که افغانستان به سمت دیجیتالی شدن پیش می رود و گنجاندن آموزش در این روند بسیار مهم است. وی افزود: برنامه درسی باید تغییر کند و علوم طبیعی باید از استانداردهای بین المللی برخوردار باشند و علوم اجتماعی که ریشه در احکام اسلام و سنت های ما دارند ، باید بیشتر تقویت شوند.

رئیس جمهور تأکید کرد: “آموزش و پرورش ما باید به گونه ای تنظیم شود که پنج نسل تغییر کند و شخصیت های بزرگی مانند ابن سینا بلخی ، ابوریان البیرونی ، مولانا جلال الدین محمد بلخی و سایر بزرگان و مشاهیر کشور تقدیم شوند. از ظهور جامعه “.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *