رهبر کره شمالی قول داده است که برنامه هسته ای کشورش را افزایش دهد

[ad_1]

(KRT / آسوشیتدپرس)

(KRT / آسوشیتدپرس)

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز چهارشنبه گفت که رهبر کیم جونگ اون متعهد شده است تا در یک سخنرانی پایانی در کنگره حزب حاکم ، زرادخانه نظامی و هسته ای کشورش را تقویت کند.
خبرگزاری مرکزی کره شمالی ، KCNA ، از کیم روز سه شنبه به عنوان آخرین روز از کنگره هشت روزه حزب حاکم که برای اولین بار در 5 سال گذشته برگزار شد ، نقل کرد.
این آژانس همچنین گفت کره شمالی روز یکشنبه در پارلمان دیدار می کند تا قانون استراتژی جدید 5 ساله توسعه اقتصادی ملی را تصویب کند. متخصصان روی این موضوع تمرکز کرده اند که آیا کیم سمت خود را به عنوان رهبر ملی از رئیس کمیته امور خارجه رئیس جمهور تغییر می دهد یا نه ، عنوانی که اخیراً توسط کیم ایل سونگ و بنیانگذار کره شمالی اعلام شد
روز یکشنبه ، رهبر معظم کیم جونگ اون در ششمین روز کنگره حزب کارگران کره شمالی در پیونگ یانگ به عنوان دبیرکل حزب حاکم انتخاب شد. کیم قبلاً رهبر حزب کارگر بود و این انتخابات بیشتر یک تغییر نمادین بود که با هدف تقویت بیشتر قدرت وی انجام می شد.
کیم جونگ اون 36 ساله از سال 2011 در کره شمالی قدرت را به دست گرفته است. وی عناوین دبیر اول حزب کارگران کره ، رئیس کمیسیون نظامی مرکزی ، رئیس کمیسیون دفاع ملی کره شمالی ، فرمانده کل ارتش خلق کره و عضو هیئت رئیسه را در اختیار دارد. کمیته مرکزی حزب کارگران کره.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *