روتنبرگ: کاخ پوتین متعلق به من است

[ad_1]

خبرگزاری فرانسه / گتی

خبرگزاری فرانسه / گتی

الکسی ناوالنی منتقد روسی اخیراً با انتشار عکس هایی از یک کاخ مجلل در سواحل دریای سیاه گفت که این کاخ متعلق به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است.
این فیلم کوتاه که بیشتر آن با هلی کوپتر و عکس هوایی ساخته شده ، به سرعت مورد توجه رسانه ها قرار گرفت و در کمتر از یک هفته بیش از 100 میلیون بار در فضای مجازی دیده شد. این کاخ قبلاً در شبکه های اجتماعی با نام “کاخ پوتین” شناخته شده است.
بی بی سی در این باره می نویسد: “آرکادی روتنبرگ” ، که به عضوی از “الیگارشی” روسیه معروف است ، می گوید که وی صاحب این عمارت و یک کاخ مجلل در ساحل دریای سیاه است و اظهارات رهبر منتقدان روسی این است درست نیست.
طبق ویکی پدیا و فرهنگ لغت ، الیگارشی مالی در روسیه به معنای ارتباط تعداد کمی از سرمایه داران بزرگ با مقامات سیاسی و تسلط آنها بر اقتصاد کشور است. آنها به عنوان یک گروه کوچک دارای رشته های بزرگ بانکی و صنعتی هستند و اقتصاد را در اختیار می گیرند.
آرکادی روتنبرگ ، میلیاردر روسی و دوست نزدیک پوتین ، روز شنبه علناً اعلام کرد که صاحب قصر است.
وی در سال 2014 پس از توصیف مقامات “نزدیک به رهبر روسیه” در لیست تحریم های آمریکا قرار گرفت.
روتنبرگ ، یک سرمایه گذار 69 ساله روسی ، در امور بانکی ، انرژی ، حمل و نقل و ساخت و ساز فعالیت دارد. منبع اصلی درآمد روتنبرگ قراردادهای دولتی برای جاده ها ، خطوط لوله انتقال گاز یا پروژه پل عجیب بین روسیه و کریمه با دولت روسیه است.
ادعاهای جدید مالکیت کاخ اعتراضاتی را در حمایت از ناوالنی در حمایت از روسیه به وجود آورد و آن را به بزرگترین جنبش علیه پوتین در سالهای اخیر تبدیل کرد.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *