روسای جمهور افغانستان و قرقیزستان تلفنی صحبت کردند

[ad_1]

روسای جمهور افغانستان و قرقیزستان تلفنی صحبت کردند

رئیس جمهور محمد اشرف غنی برای گسترش روابط میان افغانستان و قرقیزستان با سدیر جباروف رئیس جمهور قرقیزستان مکالمه تلفنی داشت.

به گزارش آژانس جمهوری؛ کاخ ریاست جمهوری گفت که این گفتگوها پیش از ظهر امروز شنبه (11 فوریه) انجام شده و هر دو طرف بر لزوم گسترش روابط دو کشور تأکید کرده اند.

رئیس جمهور غنی در یک مکالمه تلفنی ابتدا پیروزی قرقیزستان در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت و افزود که افغانستان طی چند سال گذشته روابط تاریخی خود را با آسیای میانه از جمله روابط با قرقیزستان دوباره برقرار کرده است. همه این کشورها خوب هستند.

آقای غنی همچنین بر لزوم گسترش و تقویت روابط افغانستان و قرقیزستان در زمینه های رایزنی اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی تأکید کرد.

رئیس جمهور جباروف همچنین از رئیس جمهور غنی به خاطر تبریک های وی تشکر کرد و گفت که ما می خواهیم با افغانستان که یکی از مهمترین کشورهای منطقه است روابط قوی و پایدار داشته باشیم.

وی رئیس جمهور غنی را به یک سفر رسمی به قرقیزستان دعوت کرد و دو رهبر تصمیم گرفتند که روسای دفاتر دو رئیس جمهور باید ترتیب این دیدار را بدهند.

از سوی دیگر ، رئیس جمهور غنی ، از همکاری قرقیزستان در اجرای پروژه های بزرگ منطقه ای تشکر کرد و خواستار همکاری در پروژه های کازا 1000 و پروژه های راه آهن منطقه ای شد.

آقای غنی از رئیس جمهور قرقیزستان به دلیل دعوت تشکر کرد و وی را به سفر رسمی به افغانستان دعوت کرد.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *