آیا ریختن اسپرم در دوران بارداری ضرر دارد

آیا ریختن اسپرم در ماه اول بارداری ضرر دارد ؟

آیا ریختن اسپرم در ماه اول بارداری ضرر دارد ؟

در این مطلب برگرفته از سایت همسرتایم به این سوال که آیا ریختن اسپرم در ماه اول بارداری ضرر دارد پاسخ می دهیم.

 

ریختن اسپرم در دوران بارداری ضرر ندارد به دلایل زیر :

 

1 ریختن منی در بارداری به بهبود خلق و خوی مادر کمک می کند

می توان گفت که مایع منی یک ضد افسردگی طبیعی است. مطالعاتی وجود دارد که قبلاً نشان داده است زنانی که بدون استفاده از کاندوم با همسران خود رابطه جنسی دارند کمتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند.

این به دلیل مایع منی حاوی موادی است که خلق و خوی فرد را بهبود می بخشد، مانند استروژن، اندورفین، تیروتروپین، سروتونین، پرولاکتین و اکسیتوز.

البته جنین تحت تاثیر روحیه شما و جنین و خود شوهر است. بنابراین باید از نقش غیرمستقیم همسرتان در بهبود روحیه شما و فرزندتان تشکر کنید.

2- ریختن منی در بارداری به آرامش و خواب کمک می کند

مایع منی مرد خواب را برای شما و کودکتان بهبود می بخشد، بنابراین جنین از آن سود می برد، زیرا به او کمک می کند مدت طولانی تری بخوابد. که در خوابی آرام و بدون لگد قهرمان در تو منعکس می شود.

این به این دلیل است که حاوی ملاتونین است که خواب را تحریک می کند و به آرامش در هنگام ورود به مجرای ادرار کمک می کند اگر آن را در حین مقاربت دریافت کنید یا اگر آن را قورت دهید، در هر دو مورد نتیجه یکسان است.

3- ریختن منی در بارداری حاوی ویتامین هایی است که برای شما و جنین مفید است

مایع منی حاوی گروهی از ویتامین های مختلف است که برای سلامتی شما و جنین شما مفید است، زیرا حاوی بیش از 5 نوع ویتامین و نزدیک به 200 پروتئین و همچنین مواد معدنی مفید مانند کلسیم، کلر، فروکتوز، سیتریک، اسید لاکتیک است.

علاوه بر منیزیم، نیتروژن، فسفر، پتاسیم و روی و همچنین سدیم، ویتامین C و ویتامین B12، همه این ویتامین ها و عناصر بر سلامت شما تأثیر می گذارند.

بنابراین، علاوه بر داشتن آنتی اکسیدان هایی که در برابر علائم پیری مقاومت می کنند، بر سلامت جنین شما تأثیر مثبت دارد.

 

 

4- ریختن اسپرم در دوران بارداری باعث کاهش فشار خون می شود

در برخی از بارداری ها ممکن است فشار خون زن باردار افزایش یابد که بسیار خطرناک است و ممکن است باعث پره اکلامپسی شود. مایع منی به طور مرتب سطح فشار خون را کاهش می دهد.

5-ریختن اسپرم در دوران بارداری به کاهش استرس و اضطراب زنان باردار کمک می کند

مایع منی استرسی را که ممکن است زن باردار احساس کند تسکین می دهد، زیرا حاوی هورمون اکسی توسین و همچنین هورمون پروژسترون است که نقش عمده ای در بهبود خلق و خوی مادر دارد و در نتیجه بر جنین تأثیر می گذارد.

6-  ریختن اسپرم در دوران بارداری احساس تهوع صبحگاهی را درمان می کند

بسیاری از زنان در دوران بارداری خود احساس تهوع در صبح را تجربه می کنند، بنابراین مایع منی مرد برای رفع این احساس کار می کند، زیرا مطالعات نشان داده اند که در ابتدای بارداری، بدن سلول های والدین را پس می زند و با احساس تهوع و استفراغ سعی در دفع آنها دارد. به خصوص در صبح، زیرا منی به کاهش این احساس کمک می کند.

 

7- ریختن اسپرم در دوران بارداری باعث تحریک زایمان می شود

رابطه جنسی منظم از طریق انقباضات رحمی و ترشح هورمون اکسی توسین مرتبط با زایمان منجر به تحریک زایمان می شود. این باعث می شود روند زایمان برای مادر به راحتی انجام شود.

منبع:

 

https://www.pregnancybirthbaby.org.au/sperm-health

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *