زندانیان فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زدند

[ad_1]

زندانیان فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زدند

به گزارش پایگاه خبری المیادین ، ​​این مرکز اعلام کرد که 100 زندانی فلسطینی در زندان اوفر از همه گروه های فلسطینی هستند و در صورت خروج مدیریت زندان از توافق برای پایان دادن به سرکوب و آزار و اذیت زندانیان پس از عملیات ، “دستیابی به آزادی” آغاز شد. در زندان. جلبو ، آنها اعتصاب غذا را به تدریج آغاز خواهند کرد.

بر اساس این گزارش ، اگرچه سیاست محدودیت اسرای فلسطینی همیشه وجود داشته است ، اما این محدودیت ها برای زندانیان فلسطینی از زمان فرار شش زندانی فلسطینی با افزایش امنیت دو برابر شده است. اقداماتی که اخیراً توسط اداره زندان انجام شده است شامل سرکوب ، انتقال ، بازرسی ، تعطیلی همه بندهای زندانها ، کوتاه شدن دوره استراحت آنها ، تعطیلی بخشهایی مانند خشکشویی و محرومیت از وامهای موسوم به “غذاخوری” است.

در چنین شرایطی ، کمیته عالی شرایط اضطراری ویژه زندانیان جنبش جهاد اسلامی در زندانهای اسرائیل اعلام کرد که چندین اقدام برای مقابله با اقدامات سرکوبگرانه اداره زندان علیه زندانیان آن جنبش انجام خواهد داد.

این کمیته گفت که دهها زندانی جهاد اسلامی از پراکنده ماندن در اتاقها و بخشهای مختلف زندانها و زندانها خودداری کردند. در همین حال ، نیروهای سرکوبگر اسرائیلی و نیروهای زندان آماده حمله به آنها هستند.

زندان اوفر دارای 900 زندانی فلسطینی از جمله کودکان فلسطینی است.

هیأت اسرای فلسطینی جنگ و آزادی روز دوشنبه (13 سپتامبر) اعلام کرد که جنبش زندانیان تصمیم گرفته است با زندان های اسرائیلی با سوءاستفاده ، سرکوب ، انزوای و وحشی گری علیه زندانیان که از واحدهای سرکوبگر خود در زندان های مختلف استفاده می کنند ، روبرو شود. به تشدید اقدامات خود ادامه می دهد.

در بیانیه ای که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است ، هیئت اعزامی گفت: “در پی حمله جنون آمیز به رهبری سطوح بالای سیاسی در اسرائیل و اداره زندان علیه زندانیان در همه بازداشتگاه ها ، جنبش زندانیان تصمیم گرفته است برای دفاع از خود اعتصاب غذا کند. قانون و عزت در زندگی و آزادی. “اعتصاب جمعه آینده به صورت گروهی با شعار” نبرد برای حق “آغاز می شود.

بر اساس بیانیه ، اولین دسته اعتصاب شامل 1380 زندانی از چندین زندان بود ، از جمله 400 زندانی در زندان ریموند ، 300 زندانی در زندان اوفر ، 200 زندانی در زندان نفها ، 200 زندانی در زندان ماگیدو ، 100 زندانی در زندان جلبو ، 80 نفر. 50 زندانی از زندان اشل ، 50 زندانی از زندان شاتا و 50 زندانی از زندان حادریم خواهند بود.

اما پس از موافقت اداره زندان اسرائیل با جنبش اسرا در فلسطین برای لغو همه محدودیت ها و مجازات های اعمال شده برای اسرای فلسطینی ، اعتصاب غذا متوقف شد.

جنبش زندانیان از طریق این کمپین خواستار پایان دادن به سیاست سرکوب ، بدرفتاری و حرکات خودسرانه ، پایان مجازات صدها زندانی و انتقال زندانیان به سلولهای انفرادی در بخشهای عمومی و بازگشت به شرایط پیشین شد. بازداشت محاکمه در 5 سپتامبر.

جنبش اسارت همچنین مستلزم پایان سیاست بازداشت خودسرانه اداری و تمدید بازداشت زندانیان اداری ، بازگشت ملاقات های خانوادگی با زندانیان پشت دیوار و ملاقات زندانیان غزه با خانواده های آنها است. سایر الزامات شامل نصب تلفن های ثابت و دائمی عمومی در زندان ها ، بازگرداندن مواد غذایی مانند شرایط قبل از شلایت و واردات غذا ، سبزیجات ، گوشت و میوه به زندان ها و صدور مجوز به زندانیان فلسطینی از طریق خانواده های آنها است.

بر اساس آخرین گزارش هیئت اسرای فلسطینی ، تعداد اسرای جنگی فلسطین به 4850 نفر رسیده است که شامل 225 کودک و 41 زن است که 540 نفر از آنها تحت بازداشت اداری هستند. رژیم اسرائیل به خود این حق را داده است که فلسطینی ها را تا پنج سال بدون ارائه هیچ مدرکی ، حتی بدون اتهام مشخص ، تحت قانون بازداشت اداری ، بازداشت کند.

آژانس اطلاعات جمهوری – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *