سازمان تنظیم مقررات آب ملی: 190 پروژه توسعه منابع آب به پایان رسید

[ad_1]

سازمان تنظیم مقررات آب ملی: 190 پروژه توسعه منابع آب به پایان رسید

اداره ملی آب می گوید در سال آفتابی 190 پروژه توسعه آب در سراسر کشور به پایان رسیده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ به گفته آژانس ، سدهای بزرگ ، سربند ، کانال و چکدام از جمله 190 پروژه هستند و 276 پروژه دیگر در دست ساخت است.

رشاد حکیم ، رئیس امور مالی و اداری در اداره ملی تنظیم آب ، در برنامه گزارش دولت امروز (پنجشنبه) به ملت گفت که این اداره در حال تحقیق و طراحی 1،373 پروژه از جمله سد ، کانال ، سد و ناودان در 34 استان است. وی مقدمات را برای درج طرح برای سال 1400 آماده کرده است.

به گفته وی ، در طول سال مالی 1399 ، دفتر ملی امور آب در مجموع 29 فعالیت اصلی انجام داده است ، از جمله 10 فعالیت اصلی خارج از برنامه ، از جمله 25 فعالیت تکمیل شده و 6 فعالیت در حال انجام.

تهیه و تنظیم سیاست آب فرامرزی ، تنظیم سیاست ملی مدیریت سیل و خشکسالی و ترتیب سالانه سیاست آب زیرزمینی از دیگر فعالیتهای این اداره است.

نصب 30 ایستگاه کابل در پنج حوضه دریا ، نصب 30 دستگاه هیدرومتریک برای تعیین بارندگی ، ایجاد مرکز هشدار سیل و خشکسالی و هشدار هیدرولوژیکی ، اتصال 75 ایستگاه هیدرولوژی به سیستم دورسنجی و جمع آوری منظم 141 ایستگاه آب در دولت انجام شده.

در زمینه منابع آب و پیشرفت ساخت 8 سد بزرگ در کشور از جمله 61 سد بزرگ و متوسط ​​برای مطالعات اقتصادی و فنی و انعقاد قرارداد مطالعات امکان سنجی سد آبیاری لری آرگستان ، دستاوردهای عمده در توسعه منابع آب محسوب می شود. .

همچنین ، کارمندان این ریاست گفتند که 49 پروژه هاماک در 5 منطقه دریایی کشور به اتمام رسیده است ، 119 پروژه هاماک در مرحله کار است.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *