سازمان ملل: ده ها کودک افغان بدون والدین خود آواره شده اند

[ad_1]

سازمان ملل: ده ها کودک افغان بدون والدین خود آواره شده اند

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) گزارش می دهد که ده ها کودک افغان بدون والدین خود از افغانستان اخراج شده اند.

به گزارش جمهور نیوز ؛ “تعیین تعداد دقیق کودکان افغان که بدون والدین خود منتقل شده اند بسیار دشوار است ، اما تا کنون مشخص شده است که 69 کودک افغان بدون والدین خود” خارج “شده اند.

وی افزود: “ما 69 کودک را در خارج از افغانستان دنبال کرده ایم و سعی داریم آنها را با والدین خود ادغام کنیم. این یک روند پیچیده است.”

وی گفت: “کارکنان یونیسف به ماموریت خود برای کشف مجدد این کودکان آواره بدون سرنشین و پیوستن مجدد آنها به خانواده های خود ادامه می دهند.”

وی گفت که آنها اطلاعاتی در مورد ورود این کودکان از سراسر جهان دریافت کرده اند و سعی می کردند این کودکان را در مکان های مشخص و امن نگهداری کنند.

دی لیس گفت: “در کابل ، تیم های حفاظت از کودکان با کشورهای جهان در ارتباط هستند که این کودکان را در خود جای داده اند. ما این کار را انجام می دهیم زیرا روند یافتن این کودکان آغاز شده است و ما سعی می کنیم آنها را با والدین خود بازگردانیم.” به “این یک روند مداوم است.”

در همین حال نیروهای آمریکایی شب گذشته ساعت 12 ظهر با آخرین پرواز از فرودگاه کابل به اشغال 20 ساله افغانستان پایان دادند.

شکست بدنام آمریکا در افغانستان قدرت بین المللی این ابرقدرت را به صفر رسانده و مورد انتقاد بسیاری از متحدان بین المللی آن قرار گرفته است.

نیروهای آمریکایی در سپتامبر 2001 به دستور جورج دبلیو بوش ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده وارد افغانستان شدند و طالبان را سرنگون کردند. اما طالبان پس از 20 سال مقاومت ابرقدرت را شکست دادند.

خبرگزاری جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *