سازمان ملل متحد از بازگشت امارت طالبانی حمایت نمی کند

[ad_1]

سازمان ملل متحد از بازگشت امارت طالبانی حمایت نمی کند

شورای امنیت سازمان ملل با صدور بیانیه ای مطبوعاتی تاکید کرد که از بازگشت حکومت طالبان به افغانستان حمایت نمی کند.

به گزارش جمهور نیوز ؛ این بیانیه که دیروز (سه شنبه ، 12 اوت) منتشر شد ، از تشدید جنگ و خشونت در افغانستان ابراز نگرانی کرده و حمله به دفتر سازمان ملل متحد در هرات را به شدت محکوم کرد.

نمایندگی سازمان ملل متحد در ولایت هرات در 30 جولای مورد حمله طالبان قرار گرفت.

شورای امنیت سازمان ملل متحد نقض حقوق بشر در افغانستان را محکوم کرده و حملات به غیرنظامیان و نهادهای سازمان ملل را “جنایت جنگی” خوانده و تاکید کرده است که عاملان آن باید محاکمه شوند.

اخیراً شورشیان طالبان در حمله به شهرستان اسپین بولدک در ولایت قندهار ده ها غیرنظامی را کشتند و بیش از 40 غیرنظامی در ولسوالی مالستان ولایت غزنی توسط شورشیان کشته شدند.

در این بیانیه از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته شده تا از مأموریت یوناما در افغانستان به شدت حمایت کند و از همه طرف های جنگ در افغانستان خواسته شده است که به صلح معنادار و فراگیر متعلق به مردم افغانستان پایبند باشند. سرانجام ، می توان یک توافق سیاسی در مورد بحران کنونی در این کشور به دست آورد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز در بیانیه ای بر مشارکت برابر و قابل توجه زنان در روند صلح تأکید کرد و گفت که جنگ پاسخ افغانستان نیست.

در همین حال ، وزارت خارجه از بیانیه شورای امنیت سازمان ملل متحد که خواستار تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت برای بررسی وضعیت افغانستان و جلوگیری از فاجعه انسانی ناشی از خشونت طالبان شده است ، استقبال کرد.

خبرگزاری جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *