سربازان سابق افغان در پاکستان بازداشت شدند

[ad_1]

برخی منابع می گویند نیروهای سابق دولت افغانستان که برای نجات جان خود به پاکستان پناهنده شده اند ، توسط نیروهای امنیتی افغان بازداشت و به مکان های نامعلومی منتقل شده اند.

به گزارش جمهور نیوز ؛ منابع می گویند این محاکمه چند روز است در پاکستان ادامه دارد و سربازان سابق افغان به طرز مرموزی توسط خانه ها و اتاقهای اجاره ای در کویته پاکستان بازداشت شده و به مکان نامعلومی منتقل شده اند.

منبعی که نخواست نامش فاش شود به هشت صبح گفت که این حوادث در ولسوالی بارواری و مریم آباد کویته در استان بلوچستان پاکستان رخ داده است.

به گفته وی ، شایعات در مورد این در ابتدا پخش شد؛ اما آنها همچنان شاهد دستگیری و انتقال چندین سرباز افغان بودند.

ارتش شامل نیروهای امنیت ملی ، ارتش ملی ، پولیس ملی و نیروهای ویژه است که از 18 تا 24 آگوست به صورت جداگانه یا با خانواده های خود در پاکستان پناه گرفته و خانه ها و اتاق هایی را در آنجا اجاره کرده اند.

شبه نظامیان بدون پیوستن به طالبان کشور را ترک کردند و به پاکستان رفتند.

به گفته منبع ، چند روز پیش یکی از کارمندان “مدیریت بغلان 041” نیمه شب در میان سروصدای مردم توسط افراد ناشناس از خانه خود بیرون کشیده شد و به مکان نامعلومی منتقل شد.

این منبع افزود که سه سرباز شبانه به محل اقامت این سرباز افغان آمده و پس از دستگیری وی را تحت پوشش قرار داده و با ماشین به مکانی نامعلوم منتقل کردند.

با این حال ، به گفته منبع ، مشخص نیست که ارتش پاکستان چگونه افغان ها را شناسایی کرده است. اما تعداد زیادی از کارکنان ISI ، به ویژه زنان ، در برواری و ماری آباد وجود دارند.

منابع در محل می گویند بازداشت بعدی سربازان افغان باعث نگرانی شدید دیگر افغان های حاضر شده است.

شایان ذکر است که با سقوط افغانستان به دست طالبان ، تعدادی از سربازان ایرانی برای نجات جان خود به خارج از کشور رفتند.

خبرگزاری جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *