سرور دانش به حمله به قضات زن پاسخ می دهد. طالبان به هیچ یک از اصول انسانی پایبند نیستند


سرور دانش به حمله به قضات زن پاسخ می دهد.  طالبان به هیچ یک از اصول انسانی پایبند نیستند

سرور دانش ، معاون دوم رئیس جمهور ، در واکنش به حمله به قاضیان زن در کابل ، گفت که طالبان به هیچ یک از اصول بشردوستانه پایبند نیستند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ دفتر مطبوعاتی آقای دانش روز یکشنبه (بیست و هشتم جدی) بیانیه ای صادر کرد و بیان داشت که “صبح امروز با ابراز پشیمانی ، دشمنان آزادی و استقلال افغانستان در یک حمله ناجوانمردانه تروریستی ، دو قاضی زن را کشته و راننده خود را زخمی کردند.” .

در این بیانیه افزوده شده است که این حمله نشان داد که طالبان و سایر گروه های تروریستی به هیچ یک از اصول بشردوستانه پایبند نیستند و همچنین بر مواضع غیر انسانی خود پافشاری می کنند.

مطابق اعلامیه ، حمله به طبقه زن ، که نیمی از جامعه بشری را تشکیل می دهد ، حمله به کرامت انسانی و خصومت آشکار با طبقه زن و جنایتی علیه بشریت است. این حمله تروریستی همچنین حمله به دستگاه قضایی کشور و نشانه آشکاری از مخالفت با حاکمیت قانون و عدالت است.

“همه ما می دانیم که روند صلح به جایی رسیده است که دیدگاه های طرف مقابل در مورد ارزشهای انسانی ، به ویژه زنان ، بر همه می درخشد و طبیعی است که صدای زنان آزاده و شجاع در کشور از همه صداهای مخالف تحجر و پنهان کاری قوی تر است. “، در این بیانیه آمده است. E. “

گفته می شود که هدف از حمله تروریستی امروز ایجاد رعب و وحشت در مردم ، به ویژه زنان در کشور است تا بتوانند آنها را ساکت یا سکوت کنند. اما دشمنان صمیمیت و بی رحمی باید بدانند که هیچ چیز نمی تواند اراده زن و مرد را در این کشور نقض کند.

گفتنی است که صبح امروز دو موتور سوار به یک موتر حامل قضات زن در منطقه 10 امنیتی شهر کابل حمله کردند و در نتیجه دو نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.

آژانس جمهوری – کابل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *