سرور دانش به حمله به قضات زن پاسخ می دهد. طالبان به هیچ یک از اصول انسانی پایبند نیستند

[ad_1]

سرور دانش به حمله به قضات زن پاسخ می دهد.  طالبان به هیچ یک از اصول انسانی پایبند نیستند

سرور دانش ، معاون دوم رئیس جمهور ، در واکنش به حمله به قاضیان زن در کابل ، گفت که طالبان به هیچ یک از اصول بشردوستانه پایبند نیستند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ دفتر مطبوعاتی آقای دانش روز یکشنبه (بیست و هشتم جدی) بیانیه ای صادر کرد و بیان داشت که “صبح امروز با ابراز پشیمانی ، دشمنان آزادی و استقلال افغانستان در یک حمله ناجوانمردانه تروریستی ، دو قاضی زن را کشته و راننده خود را زخمی کردند.” .

در این بیانیه افزوده شده است که این حمله نشان داد که طالبان و سایر گروه های تروریستی به هیچ یک از اصول بشردوستانه پایبند نیستند و همچنین بر مواضع غیر انسانی خود پافشاری می کنند.

مطابق اعلامیه ، حمله به طبقه زن ، که نیمی از جامعه بشری را تشکیل می دهد ، حمله به کرامت انسانی و خصومت آشکار با طبقه زن و جنایتی علیه بشریت است. این حمله تروریستی همچنین حمله به دستگاه قضایی کشور و نشانه آشکاری از مخالفت با حاکمیت قانون و عدالت است.

“همه ما می دانیم که روند صلح به جایی رسیده است که دیدگاه های طرف مقابل در مورد ارزشهای انسانی ، به ویژه زنان ، بر همه می درخشد و طبیعی است که صدای زنان آزاده و شجاع در کشور از همه صداهای مخالف تحجر و پنهان کاری قوی تر است. “، در این بیانیه آمده است. E. “

گفته می شود که هدف از حمله تروریستی امروز ایجاد رعب و وحشت در مردم ، به ویژه زنان در کشور است تا بتوانند آنها را ساکت یا سکوت کنند. اما دشمنان صمیمیت و بی رحمی باید بدانند که هیچ چیز نمی تواند اراده زن و مرد را در این کشور نقض کند.

گفتنی است که صبح امروز دو موتور سوار به یک موتر حامل قضات زن در منطقه 10 امنیتی شهر کابل حمله کردند و در نتیجه دو نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *