سرور دانش: در حوادث اخیر ، به برخی از افراد مانند مارهای آستین خود خیانت شده است

[ad_1]

سرور دانش: در حوادث اخیر ، به برخی از افراد مانند مارهای آستین خود خیانت شده است

سرور دانش ، معاون دوم رئیس جمهور ، با استناد به پیشرفت طالبان در برخی مناطق ، گفت که حوادث اخیر در ولایات مختلف نشان داد برخی افراد مانند مارهای آستین خود خیانت کرده اند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای دانش در یادداشتی در صفحه فیس بوک خود تحت عنوان “نیاز به وحدت برای مقابله و جلوگیری از هرگونه اختلاف داخلی و ثانویه” در شرایط فعلی ، اولین دانش اساسی برای حفظ وحدت در محافظت از زمین است.

“در شرایط بحرانی کنونی ، زمانی که طالبان قصد دارند تمام افغانستان را اشغال کرده و از طریق جنگ و فتح منطقه را تحت کنترل خود درآورند و همراه با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ، مردم شجاع ما تصمیم گرفته اند به این حملات وحشیانه پاسخ دهند.” او از همه لحاظ از زمین و مقدسات شان محافظت می کند. اولین اصل حیاتی و حیاتی حفظ همبستگی ملی در کشور و حفظ وحدت و همدلی مردم در هر استان و منطقه است.

معاون دوم رئیس جمهور گفت که اگر مردم در یک منطقه با یکدیگر متحد و هماهنگ باشند ، طالبان به هیچ وجه نمی توانند در آن منطقه نفوذ کرده یا تسلط یابند. مردم نباید اجازه دهند که کسی یا هر گروه ، تحت هر نام و عنوانی ، اختلافات و تفرقه ایجاد کند ، یا اختلافات درون حزبی ، قومی و قبیله ای را تحریک کند و نیروهای مردمی را در رقابت های محلی ، درگیری ها و زیرمجموعه ها درگیر کند و برای مسئله اصلی مخالفت با مهاجمان طالبان است.

آقای دانش افزود: اتفاقات اخیر در ولایات مختلف نشان داده است که برخی افراد مانند مارها در آستین خود یا مانند سنگفرش تسلیم گروه های حمله طالبان می شوند ، سکوت می کنند و تسلیم می شوند و روحیه مردم را تضعیف می کنند. آنها تبلیغ می کنند که طالبان باید بیایند و دولت از مردم حمایت نمی کند و هیچ مقاومتی بی فایده است و مردم باید تسلیم شوند. این افراد ، آگاهانه یا ناآگاهانه ، سرنوشت ملت و مردم خود را به سر می برند و آنها نمی دانند که اگر طالبان منطقه ای را در اختیار بگیرند ، به هیچ کسی رحم نخواهند کرد.

معاون دوم رئیس جمهور گفت: “خوشبختانه مردم از واقعیت ها آگاه هستند و منافع واقعی خود را درک می کنند. بنابراین آنها در برابر صدای بلندگوهای طالبان و مسمومیت آنها و در شمال ، جنوب ، شرق و غرب کشور واکنش منفی نشان دادند ، به ویژه در بامیان ، دایکندی ، گور ، غزنی ، قندهار و دیگر مناطق متحد ، آنها صدای مقاومت را بلند کردند و توطئه ها و توطئه های طالبان را آشکار کردند و بسیاری از مناطق را از دست طالبان آزاد کردند.
وی گفت: وضعیت فعلی از جهاتی شبیه به دهه 1970 است.

با این حال ، با خروج نیروهای خارجی از افغانستان ، طالبان مسلح حملات خود را در مناطق مختلف کشور افزایش داده و پیشرفت کرده اند. بسیاری پیشروی بی سابقه طالبان را زیر سوال برده اند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *