سرور دانمارکی: ادامه کشتارهای هدفمند می تواند منجر به توقف گفتگوهای صلح شود / نماینده اتحادیه اروپا: رهبران طالبان از لیست سیاه سازمان ملل خارج شدند

[ad_1]

سرور دانمارکی: ادامه کشتارهای هدفمند می تواند منجر به توقف گفتگوهای صلح شود / نماینده اتحادیه اروپا: رهبران طالبان از لیست سیاه سازمان ملل خارج شدند

سرور دانش ، معاون دوم رئیس جمهور ، می گوید که ادامه خشونت و کشتارهای هدفمند همزمان با گفتگوهای صلح با طالبان برای مردم افغانستان غیرقابل قبول است و می تواند به بن بست منجر شود.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای دانمارک روز دوشنبه با آرنات پاول ، سرپرست دولت و معاون هیئت اتحادیه اروپا دیدار و گفت که انتظار می رود توافق نامه ای در مورد کاهش خشونت و آتش بس با آغاز دور دوم صلح حاصل شود مذاکرات با طالبان در غیر این صورت ، مذاکرات متوقف خواهد شد.

وی افزود: افزایش خشونت ها و کشتارهای هدفمند در روزهای اخیر اعتماد مردم افغانستان به روند صلح را که معتقد است طالبان از استراتژی نظامی خود فروگذار نکرده اند ، تضعیف می کند.

“بر اساس گزارش تیم مذاکره کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان ، نظرات گروه طالبان در مورد آزادی بیان ، حقوق زنان ، حقوق بشر ، حقوق اقلیت ها و آزادی های مدنی مردم افغانستان تغییری نکرده است ، بنابراین ما در مسیر دشواری قرار داریم. رو به جلو.

وی تأکید کرد که دولت افغانستان تصور روشنی از مذاکرات صلح با طالبان دارد و مورد حمایت مردم است ، اما همچنین انتظار می رود جامعه بین المللی و شرکای بین المللی افغانستان در بحث درباره جزئیات گفتگوها با طالبان انسجام بیشتری داشته باشند. به توافق برسیم.

“افزایش خشونت و کشتارهای هدفمند روزنامه نگاران ، جامعه مدنی و فعالان حقوق بشر برای همه غیرقابل قبول است و در صورت ادامه روند صلح و حتی ممکن است این مذاکرات را متوقف کند.

وی گفت اگر خشونت ها و کشتارهای هدفمند ادامه پیدا کند و طالبان مسئولیت آن را به عهده نگیرند ، حذف رهبران این گروه از لیست سیاه سازمان ملل اشتباه است و اگر آنها مسئول این حملات هدفمند هستند ، رهبران این گروه باید از لیست سیاه خارج شوند. سازمان ملل افراد دیگر را به این لیست ترک نکنید و یا حتی اضافه نکنید.

رئیس هیئت اتحادیه اروپا در افغانستان گفت که اتحادیه اروپا به پشتیبانی دولت افغانستان در روند صلح و سایر زمینه ها ادامه خواهد داد و انتظار می رود که اجماع بین شرکای بین المللی افغانستان به اجرا در آید.

در این جلسه همچنین در مورد روند حمایت از مدافعان حقوق بشر و قانون NGO ها بحث و تبادل نظر شد.

رئیس هیئت اتحادیه اروپا در افغانستان از پروفسور دانش معاون معاون رئیس جمهور به خاطر تلاش هایش برای حمایت از مدافعان حقوق بشر و همچنین پیگرد موارد خشونت علیه روزنامه نگاران ، اعضای جامعه مدنی و فعالان حقوق بشر تشکر کرد.

وی گفت که با افزایش تعداد قتلهای هدفمند ، تعداد افرادی که به حمایت و محافظت نیاز دارند بیشتر می شود و اتحادیه اروپا با سازمانهای جامعه مدنی افغانستان در زمینه سازوکارهای محافظت از مدافعان حقوق بشر ، فعالان جامعه مدنی و حتی روزنامه نگاران.

رئیس هیئت اتحادیه اروپا در افغانستان از دولت افغانستان خواست همکاری خود را با جامعه مدنی و سازمان های حقوق بشر افزایش داده و اطلاعات تهدیدات و همچنین موارد خشونت را در اختیار آنها قرار دهد.

سرور دانش معاون رئیس جمهور گفت که دولت افغانستان متعهد به حمایت و دفاع از مدافعان حقوق بشر ، فعالان جامعه مدنی و روزنامه نگاران است و چندین کمیسیون و کمیته تحت نظارت وی مسائل حقوق بشر و فعالان جامعه مدنی و رسانه ها را زیر نظر دارند. .

وی افزود که کمیسیون هایی در وزارت کشور و اداره کل امنیت ملی تشکیل شده اند تا تهدیدها و موارد خشونت علیه روزنامه نگاران و فعالان جامعه مدنی را بررسی کنند و از نزدیک با جامعه مدنی و رسانه ها کار کنند.

معاون رئیس جمهور گفت که دادستانی کل افغانستان همچنین در حال بررسی جدی موارد خشونت علیه روزنامه نگاران ، فعالان جامعه مدنی و فعالان حقوق بشر است و تمام قتل های هدفمند در روزهای گذشته صورت گرفته و افراد در ارتباط با آنها دستگیر شده اند.

وی تأکید کرد که ما نباید اجازه دهیم کشتارهای هدفمند روزنامه نگاران ، فعالان جامعه مدنی و فعالان حقوق بشر به امری عادی تبدیل شود و همه باید آنها را نادیده بگیرند و افزود شرکای بین المللی افغانستان ، به ویژه اتحادیه اروپا و سازمان ملل باید به توجه بیشتر داشته باش

رئیس کابینه و معاون هیئت اتحادیه اروپا در افغانستان همچنین نظرات خود را در مورد قانون سازمان های غیردولتی با معاون رئیس جمهور در میان گذاشت و گفت اتحادیه اروپا می خواهد برای ادامه همکاری ما در زمینه های مختلف این قانون را اصلاح کند. .

وی افزود نگرانی های دولت افغانستان در مورد عدم شفافیت در استفاده از سازمان های غیردولتی قابل درک است و ما آماده همکاری با یکدیگر برای اطمینان از شفافیت هستیم و خواستار بحث در مورد اصلاح قانون NGO ها هستیم.

معاون رئیس جمهور گفت که قانون NGO ها هنوز نهایی نشده است و دولت افغانستان آماده است تا این پروژه را با شرکای بین المللی و نمایندگان NGO ها در میان بگذارد تا نگرانی ها و اختلافات را برطرف کند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *