سفیر افغانستان در تاجیکستان از پلیس اینترپل می خواهد که غنی ، محب و فضلی را دستگیر کند

[ad_1]

سفیر افغانستان در تاجیکستان از پلیس اینترپل می خواهد که غنی ، محب و فضلی را دستگیر کند

محمد ظاهر اگبر ، سفیر افغانستان در تاجیکستان می گوید محمد اشرف غنی ، رئیس جمهور سابق ، حمدالله محب ، مشاور سابق امنیت ملی و فضل محمود فضلی ، مدیر سابق دفتر بات المالک باید توسط پلیس دستگیر شوند. اینترپل.

به گزارش جمهور نیوز ؛ آقای اغبار روز چهارشنبه (27 اوت) در یک نشست خبری در دوشنبه پایتخت تاجیکستان گفت که این افراد پس از دستگیری باید توسط دادگاه های بین المللی محاکمه شوند.

وی تأکید کرد که با دستگیری و محاکمه افراد ثروتمند ، مهربان و مهربان ، باید ثروت مردم نیز بازگردانده شود.

سفیر افغانستان در تاجیکستان همچنین گفت که بر اساس مفاد قانون اساسی ، در غیاب و فرار محمد اشرف غنی از کشور ، امرالله صالح سرپرست موقت است.

وی تاکید کرد که بر اساس معاهدات بین المللی ، نماینده رسمی افغانستان در سازمان ملل متحد حضور دارد و پرچم افغانستان به عنوان هویت ملی در همه کشورهای جهان برافراشته می شود. وی خواستار نگهداری دائمی پرچم در سایر نقاط جهان شد.

به گفته سفارت افغانستان در تاجیکستان ، سفارت همچنین تصویر محمد اشرف غنی را حذف کرده و عکسی از امرالله صالح را به عنوان سرپرست فعلی نصب کرده است.

شایان ذکر است محمد اشرف غنی روز یکشنبه (15 اوت) از افغانستان فرار کرد و ساعاتی پس از فرار ، نیروهای امارت اسلامی برای حفظ نظم و امنیت در شهر وارد پایتخت شدند و کنترل کاخ ریاست جمهوری را در دست گرفتند.

ساعاتی پس از فرار اشرف غنی از کشور ، حامد کرزی ، عبدالله عبدالله و گلبدین حکمتمیار شورای هماهنگی را تشکیل دادند. آنها در بیانیه مشترکی تأکید کردند که این شورا برای برقراری آرامش در کابل و مدیریت روند انتقال ایجاد شده است.

خبرگزاری جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *