سلامتی شما در دست شوهرتان است!

[ad_1]

شمیم خان cnet.com

شمیم خان cnet.com

گروهی از محققان دانشگاه بوستون در مطالعات خود دریافتند که زوجین می توانند با ایجاد رژیم غذایی ، ورزش و سایر فعالیتهای روزمره ، سلامتی یکدیگر را بهبود بخشند. محققان می گویند زوجین اغلب رفتارهای بهداشتی مشابه و مشکلات سلامتی دارند. آنها می گویند این روند ممکن است به این دلیل باشد که افراد تمایل دارند با افرادی که خصوصیات و علایق مشابه دارند ازدواج کنند.
یک مطالعه جدید به سرپرستی محققان بیمارستان زنان بریگام و بوستون ، بیش از 5000 زوج را مورد بررسی قرار داد و نشان داد که 79 درصد زوجین از نظر بهداشت قلبی عروقی ، رژیم های غذایی ناسالم و ورزش ناکافی شباهت دارند.
مواردی مانند وضعیت سیگار کشیدن ، شاخص توده بدن ، فعالیت بدنی ، رژیم غذایی ، کلسترول ، فشار خون و قند خون ناشتا می تواند برای بسیاری از زوجین بسیار ناامید کننده و رایج باشد. تیم تحقیقاتی همچنین به هر یک از شرکت کنندگان یک امتیاز کلی برای سلامت قلب داده است. داده ها از پرسشنامه ها ، تست ها و تست های آزمایشگاهی جمع آوری شد.
در حالی که آنها انتظار داشتند برخی از ارزیابی های زوجین همبستگی داشته باشد ، نتایج بیش از حد انتظار بود. از هر پنج زوج چهار نفر در شرایط ناقص خود شباهت زیادی داشتند ، اما برعکس بود و زوجین نیز از نظر سلامتی شباهت های جدی داشتند.
این ممکن است به دلیل عوامل ساده ای مانند زندگی با شخصی که با او راحت هستید یا عوامل پیچیده تری مانند تأثیر منفی زن و شوهر بر یکدیگر باشد. عناصری مانند زمینه اقتصادی ، گزینه های رژیم غذایی و سبک زندگی نیز می توانند بخشی از آنچه زن و شوهر را به هم پیوند می دهد ، باشند.
طبق مطالعه محققان ، حتی اصلاح شیوه زندگی زوجین بیشتر از یک روش کار می کند ، مانند پیاده روی برای دو نفر ، رژیم گرفتن برای دو نفر یا کاهش همزمان چربی و نمک زوجین ، ممکن است نسبت به روش فردی پایدارتر باشد. .

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *