سنا: مجرمان و سازمان دهندگان قتل های هدفمند اخیر باید دستگیر و مجازات شوند

[ad_1]

سنا: مجرمان و سازمان دهندگان قتل های هدفمند اخیر باید دستگیر و مجازات شوند

همزمان با افزایش قتل های هدفمند روزنامه نگاران و فعالان جامعه مدنی ، سنا از دولت و نهادهای پشتیبانی رسانه ای خواست تا برای اطمینان از ایمنی زندگی آنها گام بردارند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ سنا روز یکشنبه در بیانیه مطبوعاتی گفت که شورای ملی در حالی که به شدت از افزایش حملات هدفمند و تهدیدهای جدی علیه روزنامه نگاران و فعالان جامعه مدنی نگران است ، از دولت و نهادهای پشتیبانی رسانه ای خواست تا برای تأمین امنیت این بخش گام بردارند. جامعه.

در این بیانیه آمده است كه شورای ملی به عنوان حامی آزادی بیان ، حضور و فعالیتهای رسانه ها را به عنوان ستون چهارم جامعه دانسته و از دولت جمهوری اسلامی افغانستان خواسته است تا عاملان قتلهای هدفمند اخیر را شناسایی ، دستگیر و مجازات علنی كند. روزنامه نگاران دولتی و غیردولتی و فعالان جامعه مدنی در حوادث مختلف تروریستی در مناطق مختلف کشور جان خود را از دست داده اند و هیچ کس مسئولیت این قتل ها را بر عهده نگرفته است.

در این بیانیه افزوده است كه شورای ملی همچنین از دولت خواسته است تا زوایای تاریك ترور را كه موجب نگرانی كارگران رسانه ای ، رسانه ها و فعالان جامعه مدنی شده ، مورد تحقیق قرار داده و یافته های خود را با مردم در میان بگذارد.

در ماههای اخیر ، اما کشتارهای هدفمند به طرز نگران کننده ای در کشور افزایش یافته است.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *