شهرداری کابل یا امپراتوری سلطان زوآ؟

[ad_1]

شهرداری کابل یا امپراتوری سلطان زوآ؟

انتصاب داوود سلطانزوی به عنوان شهردار کابل از همان ابتدا محقق شد. آقای سلطان زاوی در انتخابات ریاست جمهوری از متحدان و طرفداران سیاسی اشرف غنی بود. بنابراین ، انتصاب وی به عنوان شهردار کابل یک امتیاز سیاسی بود که به دلیل خدمات انتخاباتی به آقای غنی اعطا شد ، و نه لزوماً یک تصمیم فنی براساس لیاقت ، تجربه قبلی و برنامه های اداره پایتخت بود.

چند ماه پیش ، ویدئویی منتشر شد که در آن آقای سلطان زوی وضعیت نانوایان را در کابل بررسی می کرد در حالی که مرد دیگری چتر را بالای سر خود نگه داشت. تخریب پارک های فیلم و مغازه ها ، ادعاهای فساد در گلستان و اختصاص بودجه به تاج نیز بخشی از نقش وی به عنوان شهردار کابل است.

با این حال ، آقای سلطانزوی همیشه نشان داده است که از موقعیت خود به عنوان شهردار منتخب اطمینان دارد و هیچ مرجعی نمی تواند موقعیت وی را تهدید کند. به همین دلیل ، وی معتقد است که کاملاً نسبت به هیچ دولت دیگری بی مسئولیت است و نمی خواهد انتقادات و اتهامات گسترده ای را که درباره سبک حکمرانی و زندگی شخصی وی وجود دارد ، برای منتقدان خود توضیح دهد.

آقای سلطان زوی اخیراً همچنین در پاسخ به انتقاد مجلس نمایندگان گفت که وی از طرف رئیس جمهور منصوب شده و در برابر پارلمان پاسخگو نیست.

داوود سلطانزوی روز دوشنبه در جلسه پرسش و پاسخ پارلمان شرکت نکرد و اعضای مجلس را که خواستار نمایندگی آقای سلطان زاوی در دادسرا بودند ، عصبانی کرد.

میرحمان رحمانی؛ رئیس مجلس در صفحه فیس بوک خود نوشت: “عدم حضور شهردار کابل در جلسه امروز با واکنش تند نمایندگان پارلمان روبرو شد. آنها گفتند که وی قبلاً تصمیمات و مصوبات پارلمان را رعایت نکرده است.” آنها خواستار شهردار کابل شدند به دادسرا ارائه شد. “

آقای سلطانزوی در مورد حضور یا عدم حضور خود در مجلس حق دارد. وی از مجلس رأی اعتماد نمی گیرد تا در برابر عملکرد خود در برابر نمایندگان پاسخگو باشد. اما آقای سلطان زوی یک بار نماینده مردم غزنی در مجلس بود و او می داند که یک مقام ، اگر در برابر مردم افغانستان پاسخگو باشد ، نمی تواند مستقیماً به مردم درمورد س questionsالات ، س questionsالات و نگرانی ها پاسخ دهد. بنابراین ، یکی از راه های حل این مشکل حضور در خانه ملت و ارائه توضیح به نمایندگان است.

با این حال ، داود سلطان زاوی با عدم حضور در مجلس با استفاده از اهرم قانونی ، در واقع حاضر به پاسخگویی به مردم افغانستان نبود و به روشی دیکتاتوری و استبدادی نشان داد که آماده گزارش دادن به هیچ ارگانی درباره اقدامات خود و شهرداری نیست. در واقع وی کابل را به یک امپراتوری اقتدارگرا تبدیل کرد.

قابل توجه است که رئیس جمهور وفاداری خود را مدیون خدمات و حمایت از آقای سلطان زاوی در فصل انتخابات است ، که قصد ندارد با پروازهای زیادی ، اتهامات تند و انتقاد گسترده از عملکرد ، اخلاق ، رفتار و مدیریت شهردار کابل روبرو شود و مهمتر از همه این موارد ، خطر تبدیل شدن پایتخت به امپراطوری مستقیم و انحصاری سلطان ، که تابع هیچ ارگان دیگری نیست ، باید برای او توضیح داده شود و در صورت لزوم ، محکوم شود.

این مرز امنیت و مصونیت به سلطان زوی اجازه داد تا به راحتی بر بدترین موج انتقادات و اعتراضات مردمی ، کاستی ها و کاستی های بزرگ در پایتخت ، جمعیت انفجاری ، آلودگی ، کمبود خدمات شهری ، عدم حاکمیت مسئولانه و زیرساخت های لازم زندگی حدود 6 میلیون نفر را نادیده بگیرید و به هیچ کس به اتهامات جدی فساد مالی و اخلاقی پاسخ ندهید.

مهم نیست که چه کسی ریاست نهاد مهم شهرداری کابل را بر عهده دارد ، چنین رفتاری هرگز شایسته کابل به عنوان پایتخت و مرکز قدرت کشور نیست و سرمایه داران آن را مدیون یک شهردار غیرمسئول ، اقتدارگرا ، جاه طلب متهم به فساد مالی هستند و آنها نسبت به نیازها بی تفاوت نیستند. ، س questionsالات و نگرانی های مردم.

عبدالمتین فرهمند – جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *