شیعیان پاکستان به شهادت معدنچیان معترض هستند

[ad_1]

شیعیان پاکستان به شهادت معدنچیان معترض هستند

به گزارش خبرگزاری جمهور ، شب گذشته در ارتباط با شهادت 11 معدنچی شیعه در استان بلوچستان پاکستان توسط عناصر تروریستی ، تجمعات نمادین برای ابراز همبستگی با مردم خزر پس از اعتراضات در شهرهای اسلام آباد ، کراچی و لاهور آغاز شد.

به دنبال ادامه اعتراض شیعیان خزران در کویته پاکستان ، به کشته شدن وحشیانه 11 معدنچی در بلوچستان ، احزاب سیاسی و گروه های مذهبی جلسات نمادین را آغاز کردند: همه پاکستان آغاز می شود.

بر این اساس ، کرسی شیعیان در پایتخت پاکستان با مشارکت حزب وحدت مسلمان و سازمان دانشجویی ائمه جماعات آن کشور آغاز شد و تعدادی از شیعیان با بستن مسیر جینا کرسی خود را در منطقه دی چوک آغاز کردند.

علامه راجا ناصر عباس جعفری ، دبیرکل مجمع وحدت مسلمانان پاکستان گفت: در مرحله اول ، این جلسه فقط در شهرهای اسلام آباد ، کراچی و لاهور آغاز شد و برای دولت یک اولتیماتوم برای تأمین خواسته های احزاب در کویته است.

وی افزود: جلسات از فردا در شهرهای مختلف پاکستان آغاز می شود.

وی تأکید کرد که نخست وزیر باید شخصاً به کویته سفر کند تا خواسته های مردم خزر را که سالهاست قتل عام آنها ادامه دارد ، برآورده کند.

لازم به ذکر است که جلسه اعتراض جامعه شیعیان خزرها در کویته پاکستان از روز یکشنبه آغاز شد و علی رغم تلاش مقامات ارشد پاکستان برای اطمینان خاطر به خانواده های قربانیان این جنایت و قول پیگیری جدی این حمله تروریستی ، همچنان ادامه دارد.

برخی منابع خبری در پاکستان ادعا می کنند که عمران خان برای مذاکره با معترضین به کویته خواهد رفت.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *