صالح: خانه شمال از 4 تا 5000 نفر اجاره داده می شود

[ad_1]

صالح: خانه شمال از 4 تا 5000 نفر اجاره داده می شود

امرولا صالح ، معاون اول رئیس جمهور این کشور می گوید خانه شمالی در کابل از 4 تا 5 هزار نفر اجاره داده شده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای صالح ، امروز (پنجشنبه ، 25 جدی) گزارش جلسات ششم و نیم خود را منتشر کرد و گفت که این وضعیت در کاخ شمالی تغییر خواهد کرد.

وی گفت: “ما وضعیت فعلی خانه شمالی را كه توسط چهار نفر اشغال شده و به 5000 نفر اجاره داده می شود تغییر خواهیم داد. شهرداری جزئیات را به شما می دهد.”

معاون اول رئیس جمهور افزود: در عین حال به کلیه دارندگان نوسازی هایی که در لبه های دامنه شمالی – یا اصطلاحاً اصطلاحات اصطلاحات اصطلاح آنها در سمت چپ هتل و مهمانسرا ساخته اند – یک ماه مهلت داده می شود تا منطقه را ترک کنند. “گنجینه های غیرقانونی در لبه تپه از هر لحاظ قانون را نقض کرده اند.”

به گفته وی ، گزارش های مربوط به این تعمیرات انباشته شده نه تنها هیچ سندی ندارند بلکه محل قاچاقچیان کیف و قاچاقچیان نیز هستند. به شهرداری گفته شد که یکی یکی از آنها بازدید کند و شخصاً هشدار را به آنها بدهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: “ذبیهولا ، معروف به بانگی و بیسملا ، فرزند رحمتولا ، دو عضو باند چهار نفری که افسر نیروهای ویژه ما را به نام ذبیحولا ، پسر حمیدولا کشتند ، در پنجم دستگیر شدند. یکی از قاتلان زخمی شده است. “من از پلیس منطقه پنجم بخاطر اقدام سریع و حرفه ای شان تشکر می کنم. هنوز انگیزه قتل مشخص نیست. دو نفر دیگر از قاتلان فرار کرده اند ، اما ما می دانیم آنها چه کسانی هستند. “

آقای صالح همچنین گفت که گزارش روز شنبه در مورد دستگیری رشوه گیرنده گمرک فرودگاه اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد. پیشرفت تاکنون بسیار خوب بوده است. ما دزد را از پشت گرفتیم.

وی افزود: “یک بار دیگر ، من از امنیت ملی کابل بخاطر دستگیری فردی که در حال کار مین چسبناک بود تشکر می کنم. ما جزئیات آن را روز شنبه یا یکشنبه در اختیار شما قرار خواهیم داد. تجربه ما نشان داده است که استفاده از لاستیک در برخی از قسمتهای معدن چسب را کاملاً بی اثر می کند. به این معنی است که چسب از کار می افتد و ما این جزئیات را به افراد آسیب پذیر منتقل می کنیم. ده ها اقدام غیر فیزیکی دیگر نیز با اتکا به اطلاعات انسانی و استفاده گسترده از فناوری انجام شده است که به نظر من استفاده از مردم نیز برای آن ضروری بود. چون مصرف زیادی ندارد و به ازای هر وسیله نقلیه حداکثر 7000 افغان باقی مانده است. “و همه استادان کابل می توانند این کار را انجام دهند.”

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *