صالح: صدها پارک کوچک در کابل تصرف شد / تعدادی از مقامات شهرداری با قانون شکنان برخورد می کنند

[ad_1]

صالح: صدها پارک کوچک در کابل تصرف شد / تعدادی از مقامات شهرداری با قانون شکنان برخورد می کنند

امرولا صالح ، معاون اول رئیس جمهور کشور ، می گوید صدها پارک کوچک در منطقه کابل بی سر و صدا اشغال شده و به یک خانه یا محفظه خصوصی تبدیل شده اند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای صالح گزارش جلسه شش و نیم امروز ، شنبه (27 جدی) را منتشر کرد و گفت: کمبود فضای سبز و شهربازی این شهر را به زندان بسیاری از مردم تبدیل کرده است. زنان و کودکان ، به ویژه کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند ، فضای باز برای گشت و گذار و پیاده روی ندارند.

“در کمتر از یک هفته موفق شدیم حدود چهل پارک کوچک غصب شده را پیدا کنیم و اکنون در حال توسعه هستیم. به طور متوسط ​​، کسانی که این پارک ها را غصب می کنند ماهیانه 5000 کارمند به کارمندان شهرداری پرداخت می کنند و در عوض” این پارک ها ماهانه ششصد هزار درآمد دارند. “

معاون اول رئیس جمهور افزود: سه گروه در تلاشند تا منظم و هماهنگ شهر را بدون مالک نگه دارند و شهرداری یک نهاد ضعیف و ناتوان باشد. تعرفه اسمی سالانه 50 افغانی است ، در حالی که قیمت همان ملک در بازار آزاد هزار برابر است. او ساعت دو شب ناکام ماند و پس از ساعت دو شب دفاتر را ترک کرد و به اصطلاح با قانون شکنان در کافه ها و رستوران های شهر برخورد کرد. آنها می دانند که قیمت واقعی خانه هرگز معرفی نخواهد شد زیرا رشوه دهنده مبلغ کمی را برای کاهش قیمت می گیرد که منجر به پرداخت مالیات کمتری برای همیشه می شود و آنها از موارد حذف شده اطلاعاتی دارند. “آنها از سیستم خارج شده اند.”

آقای صالح گفت: “اگر شش و نیم جلسه آغاز نشده بود ، همان حلقه هنوز هم آنچه را كه از گنج در كابل باقیمانده است ، به سرقت می برد. من نمی گویم كه این قسمت اکنون مهار شده است. در این مرحله ، حداقل ترس مشروع است و ما در حال تلاش برای تقویت این فضا با توسعه حاکمیت پایدار و مبتنی بر نهاد هستیم. شخصیت های سوم و قدرتمند در دولت. این بخش با ثبت سفارشات و تأثیرگذاری بر قراردادهای شهرداری در هر دوره به نوعی سود می برد. “آنها شهر كابل را تصرف نمی كنند زیرا علاقه خود را از دست می دهند. هنگامی که آیین نامه ساختمانهای غیرمجاز تهیه شد ، من به رئیس جمهور توصیه کردم که تثبیت قیمت و موارد فنی عمیق مانند ارزیابی زمین شناسی را در نظر بگیرد. “

وی گفت: “غذاها و ادویه های ما از کجا تهیه می شود؟ برخی از غذاها و ادویه جات ترشی جات موجود از شرکت های معتبر تهیه می شوند اما فقط یک قسمت. بخشی دیگر که هنوز نتوانسته ایم مقیاس بندی و اندازه آنها را تغییر دهیم.” بگذارید بگوییم که بیشتر مواد غذایی و داروهای بی کیفیت به صورت قاچاق وارد کشور می شود. این قاچاق با کامیون های بزرگ وارد کابل می شود ، اما بیشتر اوقات از بلتی است. بلتی همان ماله کوچک است که شخصی به شرکت بلتی در پاکستان تحویل می دهد. در منطقه پل چارخی یا قلاچه منتقل می شود ، ممکن است هر چیزی در این کمربندها باشد ، هرچه باشد و تاکنون چیزی به عنوان کنترل مواد کمربند وجود نداشته است ، ما در تلاش هستیم این سیستم را ایجاد کنیم ، اما متأسفانه تا به امروز ، “او به درستی از كنترل كمربند امتناع ورزید.”

معاون اول رئیس جمهور گفت تخمین سخت این است که روزانه پنجاه تا 100 لاری کالا از طریق کمربند وارد کابل می شود. خوب ، ممکن است خسارات اقتصادی خیلی زیاد نباشد ، اما بزرگترین ضربه ای که بلتی به مقامات افغانستان وارد کرده در بخش پزشکی است. افغان ها سالانه نزدیک به 300 میلیون دلار فقط برای درمان پزشکی در دهلی هزینه می كنند. “بارها ثابت شده است که تشخیص در کابل و دهلی یکسان است ، اما مردم به دلیل داروی بی کیفیت مجبور به ترک می شوند.”

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *