صالح: طالبان برای دین نمی جنگند ، بلکه برای قدرت و منافع خارجی می جنگند

[ad_1]

معاون اول رئیس جمهور می گوید که طالبان برای دین نمی جنگند ، بلکه برای قدرت و منافع خارجی می جنگند و آنها از سیاست چیزی نمی دانند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ امرولا صالح ، معاون اول رئیس جمهور که روز پنجشنبه (هجدهم جدی) خطاب به مردم ننگرهار در جلال آباد گفت ، تأکید کرد که خون شهدا ، جمهوری ، پرچم و ارزش های جمهوری در روند صلح داد و ستد نخواهد شد ؛ اما طالبان آماده پذیرش ارزشهای جمهوری و پرچم ملی نیستند.

آقای صالح افزود که دلیل طولانی شدن صلح دولت افغانستان نبوده است. بلکه این طالبان هستند که با واقعیت های فعلی افغانستان مخالفت می کنند.

معاون اول رئیس جمهور به وضعیت دولت در روند صلح اشاره کرد و گفت: برخی می گویند چه شرایطی از طرف دولت در روند صلح تعیین شده است؟ اما باید گفت که ما یک شرط داریم و آن هدایت افغانستان از طریق انتخابات است. باید انتخاب شود و دیگر کودتایی صورت نگیرد و تنها شرط ما این است که انتخابات بر اساس اصول برگزار شود. “

وی گفت طالبان از انتخابات ترس دارند؛ آنها از انتخابات می ترسند زیرا آنها چیزی جز سلاح و ترور ندارند. آنها اسلحه و کشتار را پوششی برای بدن خود می دانند و می ترسند که اگر روزی به سیاست روی بیاورند ، مردم افغانستان آنها را انتخاب نکنند.

آقای صالح تأکید کرد که طالبان مقصر همه ویرانی ها در افغانستان هستند و کسانی که از طالبان حمایت می کنند و کسانی که از طالبان حمایت می کنند از یک افغانستان پایدار با اقتصادی پیشرفته و یک ارتش قوی می ترسند.

با توجه به او؛ بنابراین ، طالبان هیچ مبنای مذهبی برای ادامه جنگ ندارند. رهبران طالبان نمی توانند با هیئت افغان در دوحه درباره دین بحث کنند. به همین دلیل طالبان همیشه در تلاشند تا از بحث مذهبی فرار کنند.

وی تأکید کرد که طالبان یک گروه مزدور است که مردم خود را نه برای شرع بلکه برای دیگران می کشد.

در همین حال ، رئیس جمهور غنی در نشست امروز ننگرهار تأکید کرد که هدف وی در روند صلح این است که طالبان رهبری آینده را از طریق انتخابات در کشور بپذیرند.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *