صالح: پلیس در کابل خانه ای را پیدا کرد که مین های مغناطیسی در آن ذخیره شده بود

[ad_1]

صالح: پلیس در کابل خانه ای را پیدا کرد که مین های مغناطیسی در آن ذخیره شده بود

امرول صالح معاون اول رئیس جمهور می گوید که پلیس در کابل یک خانه امن متعلق به طالبان تروریست پیدا کرده است که مین های مغناطیسی در آن ذخیره شده بود.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای صالح گزارش جلسه شش و نیم امروز ، دوشنبه (15 جدی) را منتشر کرد و گفت که این خانه در منطقه هشتم کابل واقع شده است.

وی گفت که پلیس در کابل همچنین چهار تروریست را با مواد منفجره و مین مغناطیسی از خانه دستگیر کرده است.

معاون اول رئیس جمهور گفت؛ صبح امروز در همان منطقه ، حمله تروریستی به یک خودروی ANA با مین مغناطیسی انجام شد که خوشبختانه خسارت جانی در پی نداشت.

آقای صالح همچنین گفت که در واکنش به اعلامیه روز گذشته ، طالبان گفته اند که در افغانستان مواد منفجره تولید می کنند. این یک دروغ ناب و مسخره است. من با جزئیات مطالب و فن آوری های ویژه ای را که به دلیل تخریب سرزمین مادری ما در اختیار طالبان است ، به اشتراک گذاشتم.

او اضافه کرد. “هیچ انسانی و بشریتی وجود ندارد.”

آقای صالح روز گذشته گفت که طالبان هنوز در حال انتقال بمب های مرگبار از پاکستان هستند.

وی گفت: “ما قول می دهیم جزئیات کنترل از راه دور نظامی طالبان را که طالبان از پاکستان برای انفجارها دریافت می کنند ، با شما (مردم افغانستان) در میان بگذاریم. نیتریت آمونیوم – مواد منفجره درجه یک و کنترل از راه دور حداقل سه ترکیب کشنده بمب است.” . “طالبان آن را از پاکستان می گیرند.”

آقای صالح گفت که اداره امنیت ملی افغانستان (NDS) صدها سلاح کشنده از این دست تروریست ها پیدا کرده است.

وی افزود ادعای طالبان مبنی بر اینکه آنها در قتل های هدفمند دخیل نبوده اند ، که بیشتر قربانیان آنها غیرنظامی و متخصص بودند ، اساساً مضحک و بی اساس بود. طالبان و حامیان استراتژیک طالبان از نسل جدید ، به ویژه آنهایی که مغز شلوغ و زبان بیانی دارند ، ترس دارند.

گروه طالبان ادعای آقای صالح را رد کرد.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *