صالح: پنج فرستنده مین مغناطیسی به کابل دوباره دستگیر شدند

[ad_1]

صالح: پنج فرستنده مین مغناطیسی به کابل دوباره دستگیر شدند

معاون اول رئیس جمهور می گوید در 48 ساعت گذشته پنج فرستنده مین مغناطیسی دیگر به کابل دستگیر شده اند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ امرولا صالح ، معاون اول رئیس جمهور ، در گزارشی در ساعت 6:30 صبح شنبه (13 جدی) گفت که اداره امنیت ملی کابل طی چهل و هشت ساعت گذشته پنج فرستنده مین مغناطیسی و بمب را در کابل بازداشت کرده است.

آقای صالح افزود که هر یک از این دستگیری ها از یک فاجعه انسانی جلوگیری می کند.

وی افزود: سه راهزنی که به طرز وحشیانه صاحب تاکسی را کشتند و قصد فرار داشتند ، دستگیر شدند. این اتفاق بد در منطقه 16 رخ داده است.

در همان زمان ، شواهد از قاتل مرد جوانی در دشت برچی به دست آمد. اقوام از طیف های مختلف زندگی با خانواده داغدار در تماس هستند.

معاون اول همچنین خاطر نشان کرد که یک بمب در یک مسجد در کابل زیر پتو پیدا شده و خنثی شده است. بمب باید با کنترل از راه دور منفجر شود. تخت از راه دور یک وسیله فنی پیچیده است که در افغانستان یافت نمی شود. پاکستان همچنین باید یک مجوز دولتی برای خرید آن داشته باشد.

به گفته وی ، امروز امنیت ملی جزئیات نحوه ارائه این هیئت ها از پاکستان به طالبان را با مردم در میان می گذارد.

معاون اول همچنین به انفجار در یک خودروی وزارت امور در منطقه هفت اشاره کرد و گفت که تجربه نشان داده است که وقتی رانندگان با بی احتیاطی وسایل خود را در کابین ها یا کارگاه های غیر ایمن رها می کنند ، مواد منفجره به داخل آنها منتقل می شود.

به گفته وی ، تجربه دوم این است که وقتی مین مغناطیسی به سرعت از کنار آن عبور می کند و هنگامی که ماشین سرعت خود را کم می کند یا در جاده متوقف می شود ، شخص در حال حرکت شخص دیگری را آماده می کند که آماده باشد. نفر دوم پس از چند دقیقه یا چند دقیقه بمب را منفجر کرد و به شماره تلفن کنار بمب پیغامی فرستاد.

آقای صالح از هموطنان خود خواست که از این دو روش بمباران اتومبیل خود آگاه باشند.

وی گفت که کارهای فنی زیادی برای خنثی سازی این اقدام وحشیانه توسط طالبان انجام شده است. نتایج کار فنی این اقدام وحشیانه باعث کاهش قاتلان مردم ، طالبان شده است. اما صفر انجام نشده است. خدایا روزی صفر می شود.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *