صدها نفر در پروان علیه طالبان بسیج شدند

[ad_1]

صدها نفر در پروان علیه طالبان بسیج شدند

همزمان با شدت گرفتن حملات طالبان در پروان ، صدها نفر علیه این گروه در این ولایت بسیج شده و شب گذشته برای جنگ با طالبان عازم دره گوربند شدند.

به گزارش خبرگزاری جمهور جمهوری ، وحیده شاهکار ، سخنگوی والی پروان ، روز یکشنبه (30 ژوئن) به رسانه ها گفت که 500 نفر در مناطق ناامن این استان مستقر بودند.

خانم شاهکار گفت که این افراد با هماهنگی مقامات امنیتی محلی و استانی به سنگرهای ضد طالبان اعزام می شوند.

وی افزود صدها نفر از جمله عبدالظاهر سالنگی ، نماینده مردم پروان در مجلس نمایندگان ، روز گذشته برای جنگ با طالبان بسیج شده اند.

به گفته وی ، تعدادی از نیروهای این افراد با “برنامه منظم” عازم ولسوالی گوربند شده اند.

سخنگوی والی پروان همچنین گفت که صبح امروز امیر گل شاهین ، نماینده مردم کابل در مجلس نمایندگان که بومی پروان است ، به همراه 100 تن از هواداران و موکلان خود به نیروی مردمی طالبان پیوستند. علاوه بر این ، تعداد زیادی از افراد با نفوذ از مناطق مختلف پاروان و ساکنان آنها به نیروها پیوسته اند.

وی تأکید کرد که این افراد به همراه مهمات و تجهیزات خود به زودی به مناطق ناامن پروان اعزام می شوند.

فیلم این افراد که توسط دفتر رسانه ای فرماندار رسمی پروان منتشر شده ، نشان می دهد که آنها به سلاح های سبک و سنگین مجهز شده اند.

سخنگوی والی پروان همچنین گفت که طی روزهای اخیر ، طالبان در مناطق شینواری و سیاه گرد فعال بودند که توسط ارتش افغانستان دفع شد.

خانم شاهکار افزود که به زودی نیروهای کمکی برای آزادسازی چهار منطقه دره گوربند از مرکز به استان اعزام می شوند.

وی تأکید کرد که امروز بیش از 100 نفر با سلاح و مهمات خود با هماهنگی والی پروان وارد جنگ علیه طالبان در استان شینواری می شوند.

پروان دارای 9 واحد اداری در مجاورت کابل است که به گفته مقامات طالبان در مناطق کوه صافی ، شینواری ، سیاه گرد و بگرام و جبل السراج وجود دارد.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *