طالبان بیش از گذشته در فراه باز می شوند / اخبار ضد و نقیض سرنگونی طالبان

[ad_1]

بازتر بودن طالبان در فراه از قبل / اخبار ضد و نقیض در مورد اخراج پایگاه ارتش از طالبان

منابع محلی در ولایت فراه از سقوط یک پایگاه ارتش در ورودی دروازه شهر فراه توسط طالبان و کشته شدن شماری از نیروهای امنیتی از این گروه خبر می دهند.

شاه محمود نعیمی ، عضو شورای ولایتی فراه ، به خبرگزاری جمهور گفت: “شب گذشته ، طالبان با یک بمب خودرو به پایگاه ده حمله کردند.”
به گفته وی ، این ایست بازرسی در ورودی دروازه شهر فراه یکی از پایه های مهم و اساسی دولت بود که گفته می شود در حمله شب گذشته به دست طالبان افتاده است.

نعیمی می گوید حدود 20 نیروی دولتی در این پایگاه حضور داشتند و طبق گزارش های اولیه ، شش نفر از آنها در این حمله کشته شدند و از سرنوشت نیروهای باقیمانده مشخص نیست.

عضو شورای ولایتی گفت که این درگیری ساعتها به طول انجامید و طالبان نیز کشته شده اند.

محمد جاهد ، والی فراه تاج ، به خبرگزاری جمهور گفت: “این پایگاه تحت کنترل نیروهای امنیتی است ، اما تعدادی از سربازان ما کشته و زخمی شده اند.”

وی گفت که طالبان شب گذشته از خودروهای بمب گذاری شده استفاده کرده و با نیروهای امنیتی درگیر شده بودند ، اما نیروهای امنیتی از قبل کنترل داشتند و برای بیرون راندن طالبان از شهر عملیات را آغاز می کردند.

جاهد می گوید طالبان نیز قربانی هستند ، اما جزئیات بیشتری در این باره وجود ندارد.

طالبان هنوز در این باره توضیحی نداده اند.

وخیم شدن اوضاع امنیتی در فراه

ولایت فراه از یک سال قبل در وضعیت امنیتی بهتری قرار دارد.

حملات طالبان در مرکز این ولایت به میزان قابل توجهی کاهش یافته و به گفته منابع امنیتی ، قلعه هایی در اطراف شهر برای مقابله با طالبان ساخته شده است.

جنگ در منطقه ین استان ادامه داشت ، اما تعداد حملات سال گذشته کمتر از هر زمان دیگر بود.

منابعی در ولایت فراه طالبان را مقصر استفاده از بمب های اتومبیل و قرار دادن بمب های کنار جاده ای دانسته و این گروه را در رویارویی با نیروهای امنیتی ضعیف توصیف کرده اند.

در آغاز سال جدید و به ویژه در ماه گذشته ، چندین نکته مهم در فراه نامشخص شد و به یک میدان جنگ بین دولت و طالبان تبدیل شد.

طالبان برای مقابله با نیروهای امنیتی از خودروهای بمب گذاری شده و حملات تهاجمی استفاده کردند.

اعضای شورای ولایتی فراه می گویند که علاوه بر محله های اطراف شهر ، درگیری ها نیز به صورت دوره ای است.

با این حال ، در محله بالا بلوک ، درگیری بین دولت و طالبان زیاد و زیاد است.

“مراکز چهار منطقه گلستان ، بالا بلوک ، شیبکوه و حک سفید در مرکز شهر است و به استثنای یک یا دو پایگاه نیروهای امنیتی در این مناطق ، بیشتر آنها تحت کنترل طالبان است. ، “محمد نورزی ، شورای ولایتی مو فراه ، به خبرگزاری جمهور گفت.”

وی از وخیم تر شدن وضعیت امنیتی در ولایت فراه ابراز نگرانی کرد و گفت که جلوگیری از پیشرفت طالبان نتیجه خوبی برای فراه نخواهد بود.

با این حال ، مقامات امنیتی فراه با کنترل اوضاع امنیتی این ولایت ، حملات طالبان را کوچک و چریکی خواندند.

خبرگزاری جمهور – ولایت فراه

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *