طالبان: ما سلاح های سربازان سابق انگلیسی را در قندهار پیدا کردیم

[ad_1]

مقامات محلی طالبان تأیید کرده اند که 25 مایل سلاح متعلق به سربازان سابق انگلیسی را از خانه ای در ولایت قندهار کشف کرده اند.

به گزارش جمهور نیوز ؛ منابع در بخش اطلاعات و فرهنگ در قندهار می گویند که سلاح های سربازان انگلیسی توسط طالبان در ربع اول شهر قندهار پیدا شده است.

این سلاح ها مربوط به زمان امیر شیرعلی خان است. اما طالبان اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی دستیابی به این امر ارائه نکرده اند.

احمدالله ، رئیس موزه قندهار می گوید که قدمت تاریخی این سلاح ها را مطالعه کرده است.

او به روزنامه هشت صبح گفت که سلاح های جاغوری به مدت 150 سال در قندهار رها شده بود. به گفته وی ، تعداد سلاح های به جا مانده از سربازان انگلیسی در جنگ میوند به 25 مایل رسید و اکنون در موزه قندهار ذخیره می شود.

در همین حال ، باستان شناسان معتقدند که این آثار باید به درستی محافظت شوند.

محمد گوس سراج ، باستان شناس قندهار از انتقال سلاح به موزه قندهار استقبال کرد ، اما گفت که آثار و اماکن تاریخی باید حفظ شوند. زیرا هویت افغان ها را بیان می کند. سیری افزود که این سلاح ها به احتمال زیاد از جنگ تاریخی مایوند به جا مانده است.

نبرد میوند توسط ایوب خان انجام شد که در آن نیروهای انگلیسی به شدت شکست خوردند.

به گفته باستان شناس ، نبرد میوند یک نبرد تاریخی بود. از آنجا که زنی به نام ملاله میوندی نقش مهمی در آن داشت ، سرانجام افغان ها با شکست بریتانیا توانستند استقلال خود را به دست آورند.

محمد گاس سراج گفت اگر تحقیقات جدی انجام شود ، می توان بسیاری از آثار باستانی مانند این را پیدا کرد. وی افزود که سربازان شوروی سابق نیز از سلاح هایی استفاده می کنند که ممکن است در برخی از مناطق کشور باقی بماند.

خبرگزاری جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *