عالمان دین در هرات؛ بمب گذاری در کابل کار دشمنان مردم افغانستان است / دولت باید به ملت بپیوندد

[ad_1]

عالمان دین در هرات؛  بمب گذاری در کابل کار دشمنان مردم افغانستان است / دولت باید به ملت بپیوندد

دفتر اخوان سلام و شماری از علمای دین در ولایت هرات ، ضمن محکوم کردن حملات خونین اخیر در ولایت های لوگر و کابل ، می گویند جریاناتی که خواهان برادری مردم افغانستان نیستند پشت این حوادث خونین هستند و دولت باید تلاش کند حمایت ها را جلب کند از مردم

به گزارش خبرگزاری جمهور ، شماری از علمای دین و شورای اخوان اسلامی در هرات روز گذشته طی یک کنفرانس مطبوعاتی حملات خونین در غرب کابل و لوگر را محکوم کردند و کسانی را که خواهان برادری مردم افغانستان نیستند و آنها سعی در کاشتن دارند ، مقصر دانستند. اختلاف و تقسیم کشور.

محمد ناصر جاهد كومی ، استاد دانشگاه و عالم برجسته دینی در هرات ، گفت: “این روشن است.”

وی افزود که تمام قوانین بین المللی و اسلامی اجازه حمله به کودکان بی گناه ، مدارس و آموزش را نمی دهد و دشمنان مردم افغانستان می خواهند با هدف قرار دادن بخش خاصی از کشور ، این جنگ ناتمام را در افغانستان ادامه دهند.

از سوی دیگر ، مولوی غلام محمد ماسون ، حمله خونین در کابل را مصداق بارز جنایت علیه بشریت می داند و همچنین دولت را به عدم تأمین امنیت شهروندان کشور متهم می کند.

به گفته وی ، مردم در افغانستان مجبور به بازگشت می شوند. تاکنون دولت برای امنیت شهروندان خود بد عمل کرده و با دیگران می جنگد.

حجه السلام محمد مطهری ، رئیس شورای علمای جبرئیل در هرات گفت: “حمله به دانشجویان توسط افرادی برنامه ریزی شده و انجام می شود که هرگز علاقه ای به افغانستان نداشته اند.

به گفته مطهری ، وقت آن رسیده که دولت با حمایت كامل مردم خود برای پر كردن فاصله های موجود بین دو كشور و تشكیل یك ملت متحد در افغانستان اقدامی جدی انجام دهد.

او این را راهی برای دفع چنین حملاتی می داند.

در ماه مبارک رمضان ، دو انفجار خونین در استان های کابل و لوگر باعث کشته شدن نزدیک به 80 نفر شد که اکثر آنها دانشجو بودند.

در آخرین حادثه دو روز پیش ، انفجار در جلوی مدرسه سید الشهدا در غرب کابل باعث کشته شدن نزدیک به 70 دانش آموز دختر و زخمی شدن حدود 150 نفر شد.
این حمله با واکنش های جهانی روبرو شد.

آنها از مراکز بزرگ اسلامی و علمای برجسته جهان اسلام گرفته تا رهبر کاتولیک های جهان ، این حمله را محکوم کردند.

آژانس جمهوری – استان هرات

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *