عباس استانکزی: اگر اشرف غنی استعفا دهد ، طالبان صلح می کنند

[ad_1]

عباس استانکزی: اگر اشرف غنی استعفا دهد ، طالبان صلح می کنند

یک هیئت طالبان به رهبری محمد عباس استانکزی به روسیه سفر کرد و گفت که دولت فعلی افغانستان تنها مانع صلح است و اگر مذاکرات افغانستان و افغانستان موفق شود ، “دولت جدید اسلامی تشکیل می شود و اشرف غنی برکنار خواهد شد. . “

به گزارش آژانس جمهوری؛ محمد عباس استانکزی ، عضو هیئت طالبان در مسکو ، روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت: “امروز ، اگر اشرف غنی جنگ را رها کند و بگوید که استعفا می دهد و خود را برای صلح فدا می کند ، ما آماده مذاکره برای یک دولت جدید هستیم.” . “به همین دلیل ما در حال مذاکره هستیم.”

آقای استانکزی گفت که توافق دوحه “دولت جدید اسلامی” را تشکیل می دهد و افغان ها در این باره تصمیم خواهند گرفت.

استانکزی افزود که با تشکیل دولت جدید اسلامی در افغانستان ، دولت به رهبری رئیس جمهور محمد اشرف غنی پایان می یابد. به گفته وی ، دولت فعلی در حال گسترش دیوارهای سنگی در روند صلح برای گسترش حکومت خود است.

هشت صبح گفت که یکی از اعضای تیم مذاکره کننده طالبان گفت که تشکیل دولت جدید اسلامی بخشی از دستور کار گفتگوهای صلح است که در توافق نامه دوحه ذکر شد و در حال حاضر در میز مذاکره در حال بحث است.

استانکزی گفت: “توافق نامه آمریكا بیان می دارد كه دولت جدید اسلامی افغانستان. دولت جدید اسلامی افغانستان به این معنی است كه دولت اشرف غنی باید پایان یابد و حكومت قابل قبول همه افغانها ایجاد شود.”

مذاکره کننده طالبان در پاسخ به این س whetherال که آیا پایان حکومت اشرف غنی در دوحه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است ، گفت که طالبان در حال مذاکره روزانه با تیم مذاکره کننده دولت افغانستان برای تشکیل دولت جدید هستند.

محمد عباس استانکزی دولت به رهبری محمد اشرف غنی را تنها مانع صلح در کشور خواند و گفت اشرف غنی به دنبال تمدید حکومت خود است.

وی گفت که تیم مذاکره کننده دولت مجاز نبوده و عملیات علیه طالبان افزایش یافته است.

دولت هنوز به سخنان محمد عباس استانکزی پاسخ نداده است ، اما محمد اشرف غنی در گذشته نسبت به تشکیل دولت و عقب نشینی واکنش تندی نشان داده است. وی اخیراً گفت که مسئولیت اصلی وی انتقال قدرت به وارث منتخب خود بر اساس خواست مردم است.

کاخ ریاست جمهوری هنوز پاسخی نداده است.

اما شاه حسین مرتضوی ، مشاور فرهنگی رئیس جمهور غنی ، در پاسخ به سخنان عباس استانکزی گفت: “قانون اساسی اختیارات و اختیارات رئیس جمهور غنی را مشخص می کند. عباس استانکزی درباره کدام آدرس اطلاعات خارجی صحبت می کند؟”

روز گذشته یک ضبط صوتی از محمدامین احمدی ، عضو دولت افغانستان در مذاکره با طالبان ، در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن آقای احمدی گفت صلح بدون دولت موقت ممکن نیست.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *