عبدالله: طالبان حتی حاضر نیستند در گفتگوهای صلح خشونت را کاهش دهند

[ad_1]

عبدالله: طالبان حتی حاضر نیستند در گفتگوهای صلح خشونت را کاهش دهند

دکتر عبدالله عبدالله ، رئیس شورای عالی آشتی ملی می گوید که طالبان مسلح حتی نمی خواهند در دور دوم گفتگوهای صلح خشونت را کاهش دهند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ در جریان افتتاح کمیسیون جوانان شورای عالی آشتی ملی در قصر سپیدار روز شنبه (25 فوریه) ، آقای عبدالله گفت که دامنه خشونت طالبان گسترش یافته و کشتارهای هدفمند همچنان ادامه دارد.

وی گفت ، همانطور که مردم انتظار داشتند ، در آغاز دور دوم گفتگوهای صلح ، کابینه و طالبان حداقل در مورد کاهش خشونت م effectiveثر توافق خواهند کرد. اما این هنوز انجام نشده است و دلیل آن اصرار طالبان برای ادامه جنگ است.

رئیس شورای عالی آشتی ملی خاطرنشان کرد که وقتی طالبان از کاهش خشونت امتناع ورزیدند ؛ آنها یک مسئله بزرگ را برای مردم افغانستان مطرح کردند.

به گفته وی ، در حالی که هیأت افغانی با رهبری روشن شورای آشتی عزم خود را بر سر میز مذاکره با روحیه همکاری نشان داده است. آنها انتظار دارند طالبان حداقل این همکاری را داشته باشند.

وی گفت که باید در آغاز دور دوم مذاکرات دوحه آتش بس توافق شود. تا اینکه مردم از این روند حمایت کردند. اما این کار انجام نشده است.

عبدالله با توجه به کمیسیون جوانان شورای عالی آشتی ملی ابراز امیدواری کرد که این کمیسیون در هماهنگی بیشتر برنامه های صلح به شورا کمک کند.

حدود 20 روز از آغاز دور دوم مذاکرات صلح دوحه می گذرد. اما گفته می شود مذاکرات به شکست انجامیده است.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *