عربستان سعودی شریک مهمی برای اسرائیل است

[ad_1]

reuter / ronen zvulun / استخر

reuter / ronen zvulun / استخر

زوهار بالتی ، رئیس بخش سیاسی و امنیتی وزارت دفاع اسرائیل ، در مصاحبه با روزنامه ایلاف ، محمد بن سلمان ، ولیعهد و اقدامات وی را برای پیشرفت کشور در همه زمینه ها ستود.
وی افزود: محمد بن سلمان فردی “انقلابی” است که “انقلابی بزرگ” در کشورش انجام داده و اقدامات جدی و گسترده ای را انجام می دهد و توانسته است اولویت های کشور خود را تغییر دهد.
وی در مورد احتمال پیوستن عربستان به توافق صلح با اسرائیل گفت: من به سعودی ها می گویم وقتی شرایط مناسب را برای آن دیدید ، ما برای هر توافق و پیشرفت آماده و آماده هستیم.
این مقام مسئول اظهار داشت: عربستان توجه زیادی به مسئله فلسطین دارد اما این مانع از این نیست که عربستان سعودی ، البته از راه دور ، در ایجاد ثبات در منطقه و مقابله با ایران شریک ما باشد. اگرچه توافق وجود ندارد ، عربستان برای ما بسیار مهم است ، ما عربستان را کشوری نزدیک می دانیم و عربستان سعودی اشتراکات زیادی با ما دارد.
وی گفت: “در بهار عربی ، دولت آمریكا اوضاع را متفاوت دید. آنها جوانان مصری را دیدند كه به میدان تحریر در قاهره می آمدند ، اما آنها نمی شنیدند و نمی دانستند كه مصریان چه می خواهند و اخوان المسلمین چگونه عمل می كنند.”
وی افزود: از نظر غرب ، اخوان المسلمین گروهی بود که می توان با آنها تعامل کرد و آنها آن را به عنوان یک گروه عمل گرا درک می کردند ، اما این گروه آن چیزی نبودند که فکر می کردند ، ما اخوان المسلمین را گروه خطرناکی می دانیم. برای منطقه “
بالتی گفت: “پس از تجربه 10 سال پیش ، امروز دولت ایالات متحده می تواند مسائل را به طور جامع تر و با وضوح بیشتری ببیند.”
وی تأکید کرد که هیچ جایگزینی برای عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر وجود ندارد و برای ماندن در قدرت باید از وی حمایت شود و هیچ معاون السیسی ناشناخته نخواهد بود.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *