عربستان سعودی: مسئله فلسطین بزرگترین چالش در منطقه است

[ad_1]

mz-mz.net

mz-mz.net

عبدالله المعلم ، نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل ، در جلسه شورای امنیت خاورمیانه و فلسطین گفت: “عربستان سعودی به صلح به عنوان یک گزینه استراتژیک متعهد است.”
وی افزود: حل مسئله فلسطین بزرگترین چالش در منطقه برای دستیابی به ثبات ، امنیت ، رفاه و توسعه است.
المعلم با تاکید مجدد بر موضع قاطع عربستان در قبال مسئله فلسطین ، اظهار داشت که این مسئله در راس “اولویت های” ریاض قرار دارد و عربستان سعودی از مردم فلسطین خواست تا به یک راه حل عادلانه و جامع مطابق با قطعنامه های بین المللی و ابتکار عمل صلح عربی برسند. خروج رژیم اسرائیل از سرزمینهای اشغال شده در سال 1967 و ایجاد یک کشور مستقل فلسطین.
وی در جای دیگر ، تأیید رژیم اسرائیل برای ساخت 800 شهرک جدید در کرانه باختری را محکوم کرد و گفت: عربستان سعودی این اقدام را نقض قوانین بین المللی و تهدیدی برای صلح و راه حل دو کشور می داند.
المعلم گفت: این اقدام نشان می دهد كه اسرائیل به تجاوزهای خود علیه مردم فلسطین ادامه می دهد و از درد و رنجی كه نسل ها با آن متحمل شده اند ، از تصرف زمین تا تثبیت آزادی و آوارگی آنها ، بی اطلاع است.
نماینده عربستان در ادامه از جامعه جهانی و شورای امنیت خواست تا با قاطعیت با سیاست های رژیم اسرائیل مخالفت کرده و روند صلح را تسریع کنند تا به توافق برسند که حقوق مشروع مردم فلسطین را بازگرداند.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *