غنی: افرادی که از پزشکان سو abuse استفاده می کنند مورد آزار و اذیت قرار می گیرند / 700،000 دوز واکسن تاج در آینده نزدیک به افغانستان می رسد

[ad_1]

غنی: افرادی که از پزشکان سو abuse استفاده می کنند مورد آزار و اذیت قرار می گیرند / 700،000 دوز واکسن تاج در آینده نزدیک به افغانستان می رسد

رئیس جمهور محمد اشرف غنی می گوید کسانی که با پزشکان بدرفتاری می کنند مورد آزار و اذیت قرار خواهند گرفت.

به گزارش آژانس جمهوری؛ ارگ ریاست جمهوری گفت که جلسه ای به ریاست آقای غنی و رهبری وزارت صحت عامه در مورد مدیریت موج سوم تاجگذاری و اقدامات آینده دولت در این زمینه بحث و تبادل نظر شد.

ابتدا آقای غنی در سخنرانی خود گفت که 700000 دوز واکسن تاج در آینده نزدیک از چین وارد خواهد شد و اقدامات لازم برای تأمین اکسیژن لازم از داخل و خارج انجام شده است.

وی با اشاره به بحران کرونر سوم گفت که همراه با وزارت صحت عامه همه باید در این مسئولیت مشترک داشته باشیم و رهبری دولت آماده است تا در هر زمان برای افزایش هماهنگی و همکاری کمک کند.

رئیس جمهور گفت دولت متعهد به محافظت از عزت ، شرافت و شرافت پزشکان است و افرادی که مورد آزار قرار گرفته اند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

گفته می شود که هفته گذشته ، پس از مرگ یک بیمار کرونر در بیمارستان محمدعلی جینا در غرب کابل ، نزدیکان وی تعدادی از پزشکان و کارکنان بیمارستان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

سپس سرپرست وزارت بهداشت عمومی با اطمینان از واکسن کرونر هدفمند گفت: برنامه ای منظم برای جبران کمبود اکسیژن بیمارستان تهیه شده و تعدادی از بیمارستان ها به سیستم اکسیژن مرکزی متصل می شوند و بقیه متصل می شوند.

در پایان این نشست ، رئیس جمهور تعدادی از پیشنهادهای وزارت صحت عامه و کمیته کاری مربوطه راجع به محدودیت های اجتماعی را تصویب کرد و دستورالعمل های لازم را به والی کابل و شرکت توسعه ملی برای شروع پروژه های اشتغال زایی روزانه داد.

با این حال ، طبق گفته وزارت بهداشت عمومی ، موج سوم ویروس کرونا در کشور در حال افزایش است و اگر محدودیت های اجتماعی در شهرهای بزرگ کشور اعمال نشود ، عواقب ناگواری در پی خواهد داشت.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *