غنی با اعضای شورای علمای شیعه دیدار کرد. خاتمه جمهوری مجازات بالایی خواهد داشت

[ad_1]

غنی با اعضای شورای علمای شیعه دیدار کرد.  خاتمه جمهوری مجازات بالایی خواهد داشت

رئیس جمهور غنی در دیدار با اعضای شورای علمای شیعه گفت که انحلال این جمهوری هزینه سنگینی برای مردم افغانستان خواهد پرداخت.

به گزارش آژانس جمهوری؛ رئیس جمهور غنی صبح امروز یکشنبه با اعضای شورای علمای شیعه در ارگ دیدار کرد.

در این جلسه که پروفسور سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور و پروفسور محمد محکیک مشاور ارشد رئیس جمهور در امور امنیتی و سیاسی نیز حضور داشتند ، پروفسور محمد اکبری نایب رئیس شورای علمای شیعه و یکی از اعضای مشرانو جرگه ، ابتدا سخنرانی کرد و افزود که سیاست میانه رو شورا به دنبال تقویت بنیان اخوان اسلامی و وحدت ملی است.

آقای اکبری تأکید کرد که شورای علمای شیعه خواهان صلح و پایان جنگ در این کشور است و حمایت خود را از حفظ قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی افغانستان اعلام کرد و گفت که هرگونه راه حل ، انعطاف پذیری و صلح باید در چارچوب قانون اساسی باشد. و جمهوری اتفاق خواهد افتاد.

رئیس جمهور غنی همچنین در این نشست گفت که تعطیلات در جمهوری بسیار طولانی خواهد بود. نیروهای امنیتی و دفاعی ما در جنگ شکست نخورده اند و مشروعیت کامل بین المللی جمهوری اسلامی افغانستان وجود دارد و ایالات متحده شریک دولت افغانستان و نیروهای امنیتی و دفاعی ما است.

رئیس جمهور گفت که تعیین هدف ما از صلح با جهان و منطقه یک افغانستان مستقل با حاکمیت ملی ، دموکراسی و وحدت ملی است و راه ما برای سایر مراحل مذاکرات انجام این کار با دقت ، احتیاط و اطمینان است.

به گفته وی ، ما آماده عذرخواهی و تسلیم نیستیم و خواهان صلحی هستیم که در آن بقا ، سعادت و وحدت ملی وجود داشته باشد.

وی تأكید كرد كه ما اقدامات بیشتری را برای تأمین امنیت علمای دین انجام خواهیم داد و برنامه ریزی شده است كه نامه های اهدا و لایحه را بر اساس آیین های حنفی و جعفری به وضوح در نظر گرفته و در مورد سایر پیشنهادات شما اقدامات مقتضی را انجام دهیم.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *