غنی: تسهیلاتی برای انتخابات باقی مانده فراهم خواهد شد

[ad_1]

غنی: تسهیلاتی برای انتخابات باقی مانده فراهم خواهد شد

رئیس جمهور غنی در دیدار با رئیس و اعضای کمیسیون انتخابات گفت که امکانات برای انتخابات شورای ولایتی و ولسوالی ها و انتخابات پارلمانی در غزنی فراهم می شود.

به گزارش آژانس جمهوری؛ ارگ ریاست جمهوری امروز (یکشنبه ، 28 ژانویه) بیانیه ای صادر کرد و گفت که رئیس جمهور غنی طی جلسه امروز در ارگ ، برنامه ها و برنامه های کمیسیون مستقل انتخابات (کمیسیون مستقل انتخابات) را شنیده است.

بر اساس بیانیه ای در این نشست ، اعضای کمیسیون مستقل انتخابات (IEC) برنامه های انتخاباتی خود را برای شوراهای ولایتی ، شوراهای ولسوالی ها ، ولسی جرگه در استان غزنی و شهرداری های شهرهای بزرگ ارائه دادند.

اعضای کمیسیون مستقل انتخابات طی نشستی در کاخ ارگ گفتند که برای انتخابات آمادگی کامل دارند.

رئیس جمهور غنی سپس از برنامه های کمیسیون مستقل انتخابات (IEC) استقبال کرد و گفت که دولت به اصل انتخابات پایبند است و شرایط را برای آنها فراهم می کند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری عملی برنامه های مذکور ، جلسات منظمی با وزارتخانه ها و ادارات مربوط برگزار می شود و کار آنها بر اساس تقسیم زمان مشخص نظارت می شود.

پیش از این ، کمیسیون انتخابات گفته بود که خود را برای انتخابات پارلمانی غزنی و انتخابات شورای ولایتی ، ولسوالی ها و شهرداری ها در سال 1400 آماده می کند.

به گفته کمیسیون انتخابات ، تاریخ انتخابات در غزنی 21 مه 1400 تعیین شد و زمان برگزاری انتخابات شوراهای ولایتی ، ولسوالی ها و شهرداری ها در سال 1400 اعلام شد.

لازم به ذکر است که دو سال از آخرین دور انتخابات مجلس می گذرد؛ اما در آن زمان به دلایل امنیتی و اختلاف نظر درباره مفاد آن برگزار نشده بود. یک سال از برگزاری انتخابات شورای منطقه می گذرد.

در 18 سال گذشته انتخابات شوراهای مناطق و شوراهای شهرداری برگزار نشده است.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *