غنی: تمام تلاش ما در روند صلح این است که رهبری از طریق انتخابات انتخاب شود

[ad_1]

رئیس جمهور غنی می گوید تمام تلاش های وی در روند صلح این است که رهبری آینده افغانستان باید از طریق انتخابات و بر اساس خواست مردم انتخاب شود.

به گزارش آژانس جمهوری؛ “این مکان من نیست. این متعلق به مردم افغانستان است. ما باید در این وضعیت صبور باشیم ، زیرا نتیجه هر سایش بر مردم تأثیر می گذارد.”

رئیس جمهور غنی صلح را برای مردم افغانستان مهمتر از هوا دانست و تأکید کرد که او صلح شایسته می خواهد و تنها در صورت توافق طرف مذاکره برای پیشگامی از طریق انتخابات ، چنین صلحی امکان پذیر خواهد بود.

وی گفت: “تمام وظیفه ما تحویل دولت به جانشین وی به خواست مردم است ؛ در غیر این صورت هیچ كس نمی خواهد كه این سیستم به پایان برسد ؛ در اینجا جمهوری سرمایه مشترک همه مردم افغانستان است.”

وی گفت که طالبان باید در کنار مردم افغانستان باشند. بگذارید این واقعیت را بپذیرند که افغانستان امروز افغانستان 20 سال پیش نیست. رونق اقتصادی وجود داشت و صادرات به 2 میلیارد دلار رسید.

وی همچنین به عدم موافقت مجلس در بودجه اشاره کرد و گفت که آماده پذیرش پیش نویس های استانی نمایندگان مجلس نیست.

آقای غنی خاطرنشان كرد كه پارلمان از یك طرف اصلاحات را می خواست ، اما از طرف دیگر جلوی اصلاحات را گرفت.

وی گفت: “اگر اصلاحات را نمی خواهید ، پول گرفته شده از خارجی ها به آنها تعلق می گیرد زیرا من آماده نیستم كه شش میلیارد افغانی را برای پروژه هایی كه ارزیابی نشده اند بدهم.”

لازم به ذکر است که رئیس جمهور غنی با پیش نویس پیشنهادی نمایندگان برای مناطق آنها در بودجه ملی 1400 مخالفت کرد. اما از طرف دیگر نمایندگان مجلس بر اجرای این پروژه ها تأکید دارند. سند بودجه ملی 1400 بار به همین دلیل توسط پارلمان رد شد و هنوز توسط دولت پیشنهاد مجدد نشده است.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *