غوریانی: 40 مورد از 84 تعهد تجاری جهانی در افغانستان انجام شده است

[ad_1]

غوریانی: 40 مورد از 84 تعهد تجاری جهانی در افغانستان انجام شده است

وزیر صنعت و تجارت می گوید که این وزارتخانه 40 مورد از 84 تعهد سازمان تجارت جهانی را انجام داده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ وزیر صنعت و تجارت نثار احمد گوریانی امروز (یکشنبه) در برنامه پاسخگویی دولت به ملت در کابل گفت که وزارت صنعت و تجارت 40 تعهد سازمان تجارت جهانی را در سال 1399 انجام داده و 44 مورد دیگر در حال انجام است.

آقای هوریانی تأکید کرد که هدف کلی این وزارتخانه این است که افغانستان به یک کشور صادر کننده تبدیل شود.

12 هدف صادراتی از جمله برنامه های صادرات خاص کشور ، برگزاری جلسات عمومی و خصوصی با ازبکستان و قزاقستان ، امضای و نهایی کردن موافقت نامه های ترانزیتی ، تدوین برنامه های پشتیبانی تعرفه ای برای محصولات محلی و توسعه دو سیاست بازاریابی سیاست صادرات و کالا را تعیین کنید. از طریق 99 ترانزیت کنید.

وزیر صنعت و تجارت افزود: ارائه سهولت و رشد صادرات از سه برنامه بازاریابی برای اهداف اصلی صادرات به کشورها. تاجیکستان ، پاکستان و ایران و طرح بازاریابی صادرات انگور و انار در سال 1999 از دیگر دستاوردهای این وزارتخانه است.

آقای هوریانی تصریح کرد که در توسعه پارک های صنعتی ؛ دو پروژه جدید راه اندازی شده و مطالعات امکان سنجی برای 10 استان از جمله قندهار ، بامیان ، بلخ ، یاوزجان ، تخار ، غزنی ، نیمروز ، لاگمان ، دایکندی و هرات برای احداث پارک های صنعتی در سال مالی 1399 برنامه ریزی شده است. این ناپدید شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که این امر باعث کاهش روند بوروکراتیک در وزارتخانه و ساده سازی صدور پروانه کسب شده است.

به گفته وی ، افغانستان توافق نامه های منطقه ای و بین المللی را برای گسترش همکاری های تجاری و سرمایه گذاری با اوکراین ، قطر ، سریلانکا ، ازبکستان ، قزاقستان ، ترکمنستان و هند به امضا رسانده است.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *