فیلم نحوه استفاده از کاپ قاعدگی

فیلم نحوه استفاده از کاپ قاعدگی

کاپ قاعدگی چیست ؟

بسیاری از کاربران درخواست کرده بودند که فیلم نحوه استفاده از کاپ قاعدگی را برایشان قرار دهیم که در این ویدیو از همسرتایم برایتان آماده کرده ایم. وسیله ای بهداشتی برای جمع آوری خون قاعدگی است. در عمق واژن قرار می گیرد و به خوبی روی دیواره ها قرار می گیرد که از نشت و بوی نامطبوع محافظت می کند.ظاهر می شوداز تامپون خسته شده اید؟ در اینجا مزایا و معایب کاپ های قاعدگی / کلینیک کلیولند آورده شده استهنگامی که خون با هوا تماس پیدا می کند.

بر اساس تحقیقات دانشمندان در مورد سلامت صحبت می کند. همه چیز برای اینکه علائم خطرناک را از دست ندهید، داروهای موثر بخرید و به درستی از خود مراقبت کنید. مشترک شوید !

اما چنین محصولات بهداشتی معایبی نیز دارند. به عنوان مثال، تعویض کاسه در توالت عمومی بسیار مشکل است. علاوه بر این، ممکن است برای کسی ناراحت کننده به نظر برسد. برخی اصلاً سازگاری درونی را احساس نمی کنند، برای برخی دیگر باعث ناراحتی می شود. بستگی به این دارد که آیا کاپ به درستی انتخاب شده باشد و آیا زن با گذاشتن و برداشتن آن سازگار شده است یا خیر. کارشناسانتوجه داشته باشید

استفاده از کاپ قاعدگی، نشت، مقبولیت، ایمنی و در دسترس بودن: یک بررسی سیستماتیک که عادت کردن به چندین دوره قاعدگی طول می کشد.

چه زمانی از کاپ قاعدگی استفاده نکنید؟

این فقط برای جمع آوری خون قاعدگی استفاده می شود، بنابراین در سایر دوره های چرخه نیازی به گذاشتن کاپ نیست.

اگر به دلیل کاسه سوزش واژن، خارش و سوزش آزاردهنده است، بهتر است مدتی مصرف آن را قطع کنید. اما این فقط در صورتی اتفاق می افتد که بهداشت رعایت نشود: به عنوان مثال فراموش کردن شستن دست ها قبل از قرار دادن.

ممکن است موارد منع مصرف دیگری نیز وجود داشته باشد. قبل از شروع استفاده از کاپ قاعدگی، لازم است با یک متخصص زنان مشورت کنید.

 • نصب شده استاز تامپون خسته شده اید؟ در اینجا مزایا و معایب کاپ های قاعدگی / کلینیک کلیولند آورده شده استوسیله داخل رحمی. در هنگام تلاش برای گرفتن کاپ، خطر برداشتن تصادفی ابزار ضد بارداری یا اختلال در موقعیت آن وجود دارد.
 • افتادگی واژن یا ناهنجاری در رشد اندام های تناسلی تشخیص داده شد. در چنین مواردی، کاپ قاعدگی می تواند باعث ناراحتی شود.
 • اخیراً زایمان، عمل های زنان و زایمان یا سقط جنین وجود داشته است.
 • به لاتکس یا لاستیک حساسیت دارند.
 • همیشه بوده استسندرمسندرم شوک سمی / کلینیک مایوشوک سمی این یک عارضه خطرناک عفونت های باکتریایی است.
 • عفونت واژن داشته باشید.
 • هرگز آمیزش نداشتم چنین دخترانی همیشه قادر به نصب کاپ قاعدگی نیستند.

نحوه انتخاب کاپ قاعدگی

این محصولات بهداشتی متفاوت هستند . برای اینکه آنها فقط منفعت داشته باشند، هنگام انتخاب، ارزش در نظر گرفتن چندین پارامتر را دارد.

فرم

تصویر: النا گراهام / شاتر استوک

لیوان ها دو نوع هستند. اولی گنبدی است. آنها به اندازه ای عمیق هستند که می توانند تا 30 میلی لیتر خون را جمع کنند.

گزینه دیگر به شکل دیسک با یک فرورفتگی کوچک است که به دهانه رحم متصل است. مزیت آنها این است که با چنین مدل هاییمی تواننکاتی برای داشتن رابطه جنسی در دوران قاعدگی / سلامت بسیار خوبرابطه جنسی داشته باشید اگرچه دستگاه در برابر عفونت های تناسلی مقاوم نیستمحافظت خواهد کردمحصولات دوره دوستدار محیط زیست: همه راهنماها / مرکز سلامت زنان جوان.

“ید”: حقایق اثبات شده برای همه کسانی که می خواهند سالم باشند

اشتراک در

با کلیک بر روی دکمه “اشتراک”، با پردازش اطلاعات شخصی موافقت

می کنید

 

تعداد استفاده از کاپ قاعدگی

کاپ های قاعدگی می توانند یکبار مصرف یا قابل استفاده مجدد باشند.

همانطور که از نام آن مشخص است، پس از هر بار استفاده، اولی باید دور ریخته شود. این یک هزینه اضافی است، اما بهداشتی تر است. از این گذشته ، چنین ابزاری برخلاف موارد قابل استفاده مجدد ، لازم نیست شسته و استریل شود. اما آخرینخدمتدر مورد کاپ قاعدگی چه می توانید بگویید؟ / کلینیک مایوتا 10 سال، که به شما امکان می دهد کمتر برای پد و تامپون هزینه کنید، که محیط را نیز آلوده می کند.

بهتر است کاسه های قابل استفاده مجدد را یکباره در حداقل دو نسخه بردارید تا بتوانید آنها را استریل کرده و به نوبت بپوشید. به خصوص اگر ابزار نیاز به تعویض در خارج از خانه داشته باشد.

مواد

لیوان های یکبار مصرف از لاتکس ساخته شده اند. نرم و انعطاف پذیر است، اماشایدآلرژی به لاتکس – برای بیماران / کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحدهآلرژی ایجاد کند .

محصولات بهداشتی قابل استفاده مجددتولید کردناز تامپون خسته شده اید؟ در اینجا مزایا و معایب کاپ های قاعدگی / کلینیک کلیولند آورده شده استسیلیکون یا لاستیک درجه پزشکی. این مواد متراکم تر هستند، بنابراین گاهی اوقات خانم ها در گذاشتن و برداشتن کاپ با مشکل مواجه می شوند.

اندازه

این یک شاخص مهم است. برای تشخیص صحیح آن، بهتر است با متخصص زنان خود مشورت کنید. باید پارامترهای زیر را در نظر بگیرد:

 • سن زن. اگر کمتر از 30 سال سن دارد و زایمان نکرده است، کاپ باید کوچک باشد.
 • طول دهانه رحم.
 • از دست دادن خون فراوان. هر چه قاعدگی شدیدتر باشد، حجم دستگاه بیشتر می شود.
 • قدرت عضلات کف لگن. اگر کافی نباشد، ممکن است ظرف محکم نصب نشده باشد و خون را خارج کند.

گاهی اوقات پیدا کردن گزینه مناسب دشوار است: کاسه ها جهانی نیستند و هر زن ویژگی های ساختاری اندام تناسلی خود را دارد.

برخی از تولیدکنندگان مدل‌ها را در دو سایز در یک بسته به فروش می‌رسانند تا مشتری بتواند مدل مناسب را برای خود انتخاب کند.

وجود دم

در کاسه ها به شکل دیسک یافت نمی شود. و در گنبد او می توانددارندنحوه خرید بهترین کاپ قاعدگی برای شما / CHOICEاشکال مختلف: مثلثی، گرد، مسطح. اما دم هر چه باشد، به برداشتن کاسه کمک می کند.

چگونه برای استفاده از کاپ قاعدگی آماده شویم

در ابتدای چرخه، قبل از قرار دادن کاپ برای اولین بار، بایداستریل کردناز تامپون خسته شده اید؟ در اینجا مزایا و معایب کاپ های قاعدگی / کلینیک کلیولند آورده شده است.

دو راه برای انکاپ این کار وجود دارد: به مدت 5 تا 7 دقیقه در قابلمه‌ای که غذا را در آن نمی‌پزید بجوشانید، یا با یک ضدعفونی‌کننده شیشه شیر بدون برچسب آن را تمیز کنید.

در روزهای دیگر سیکل نیازی به استریل کردن کاپ نیست، کافی است آن را با صابون بشویید.

برای تمیز کردن، نمی توانید از چنین وسایلی استفاده کنید:

 • صابون آنتی باکتریال؛
 • صابون بر اساس روغن یا با عطر؛
 • سودا ؛
 • الکل پزشکی؛
 • سفید کننده؛
 • مایع ظرفشویی؛
 • آب اکسیژنه؛
 • سرکه.

به طور مستقیممحصولات دوره دوستدار محیط زیست: همه راهنماها / مرکز سلامت زنان جوانقبل از قرار دادن دستان خود را با صابون بشویید. و برای سهولت در ورود به کاسه، لبه آن را می توان با آب مرطوب کرد یا با یک روان کننده مبتنی بر آب روغن کاری کرد.

نحوه صحیح قرار دادن کاپ قاعدگی

گنبدی شکل

 1. تایید کنیدمحصولات دوره دوستدار محیط زیست: همه راهنماها / مرکز سلامت زنان جوانحالت راحت به عنوان مثال، چمباتمه بزنید یا یک پا را روی توالت یا لبه وان قرار دهید.
 2. کاسه را از طول تا کنید. می توانید با تمرکز بر روی تصویر زیر راه دیگری را انتخاب کنید.
 3. کاپ را طوری وارد واژن کنید که لبه آن به سمت بالا باشد، مثل اینکه یک تامپون بدون اپلیکاتور وارد کنید. لبه کاسه باید کمی زیر دهانه رحم باشد. شما می توانید این را با احساس تشکیل گرد متراکم در واژن درک کنید.
 4. کاپ را کمی بچرخانید تا به داخل واژن باز شود. در عین حال، برای جلوگیری از نشت خون، باید به دیواره ها فشار داده شود.
 5. برای محافظت بیشتر از کتانی، در هر صورت، می توانید از آستر شورت استفاده کنید.

شکل دیسک

 1. تایید کنیدآیا دیسک های قاعدگی محصول دوره ای است که ما منتظر آن بوده ایم؟ /خط سلامتحالت راحت مثلا روی توالت یا لبه وان بنشینید.
 2. دو طرف دیسک را فشار دهید تا به اندازه یک تامپون شود.
 3. آن را در عمق واژن قرار دهید تا بالای استخوان شرمگاهی برود.
 4. مطمئن شوید که دیسک در موقعیت صحیح قرار دارد و دهانه رحم را کاملاً می پوشاند.

نحوه صحیح برداشتن کاپ قاعدگی

می توانید 6-12 ساعت آن را بپوشید. دیگر نهتوصیه شدهمحصولات دوره دوستدار محیط زیست: همه راهنماها / مرکز سلامت زنان جواندر غیر این صورت خطر سندرم شوک سمی افزایش می یابد.

گنبدی شکل

 1. دست های خود را کاملا با صابون بشویید.
 2. انگشت شست و سبابه خود را داخل واژن قرار دهید و به آرامی پای کاسه را بکشید تا کف آن بیرون بیاید.
 3. پایه را فشار دهید تا لبه محکم کاسه آزاد شود و آن را به سمت پایین بکشید.
 4. محتویات را در سینک یا کاسه توالت بریزید و کاسه را بشویید.

از اینکه زمان ارزشمندتان را به مطالعه این مقاله از همسرتایم اختصاص دادید، بی نهایت سپاسگزاریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *