قاچاق انسان؛ افغانستان در میان کشورهایی است که بیشترین تخلف را دارد

[ad_1]

قاچاق انسان؛  افغانستان در میان کشورهایی است که بیشترین تخلف را دارد

دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم ملل متحد (UNODC) اعلام کرد که در سال 2018 ، از هر 10 قربانی قاچاق انسان 5 نفر زن و 2 دختر جوان هستند.

مقامات دفتر روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در وین گفتند که در طول سال 50،000 مورد قاچاق انسان در 148 کشور شناسایی یا گزارش شده است.

براساس این گزارش ، در 15 سال گذشته ، تعداد زنان شناسایی شده قربانی قاچاق انسان از بیش از 70 درصد به کمتر از 50 درصد کاهش یافته است ، اما تعداد دختران و کودکان قاچاق شده از حدود 10 درصد به بیش از 30 درصد

دولت آمریكا ، در آخرین گزارش سالانه خود در مورد قاچاق انسان در ماه جاری ، این موضوع را به عنوان یك تهدید جهانی معرفی كرد و گفت كه قاچاقچیان با نادیده گرفتن حقوق اساسی ، حدود 25 میلیون نفر را به بردگی می كشند تا پول بدست آورند.

بر اساس اعلام دولت ایالات متحده ، کشورهایی مانند افغانستان و نیکاراگوئه از بدترین افراد در زمینه قاچاق انسان هستند.

طبق گزارش سازمان ملل ، در سال 2018 ، 50٪ از قربانیان شناسایی شده به منظور “استثمار جنسی” قاچاق شدند ، 38٪ آنها به دلیل کار اجباری ، 6٪ به جرم اجباری و تعداد کمتری به دلیل ازدواج اجباری ، قطع عضو و دلایل آن. دیگران قاچاق بودند.

مقامات سازمان ملل متحد می گویند بیشتر زنان و دختران شناسایی شده در سال 2018 به دلیل استثمار جنسی قاچاق شده اند و مردان و کودکان به دلیل کار اجباری قاچاق می شوند.

دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم ملل متحد (UNODC) خاطرنشان می کند که نسبت قربانیان شناسایی شده قاچاق کار اجباری در دهه گذشته افزایش یافته است.

این افراد در کارهای کشاورزی ، معدن ، ساخت و ساز و کارهای منزل مشغول به کار هستند.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش نیز در تاریخ 12 دسامبر بیانیه ای صادر کرد و گفت 25 میلیون نفر مجبور به کار شده اند. وی آنها را قربانی برده داری مدرن خواند.

به گفته دبیرکل سازمان ملل ، بیشتر این افراد “از فقرا ، به ویژه اقلیت ها و پناهجویان ، از جمله کودکان کار” هستند.

براساس گزارش سازمان ملل ، 50،000 مورد قاچاق انسان در سال 2018 گزارش یا شناسایی شده است ، اما سازمان ملل معتقد است “با توجه به پنهان بودن این جنایت ، تعداد واقعی قربانیان قاچاق بسیار بیشتر است.”

این گزارش هشدار می دهد که میلیون ها زن ، کودک و مرد در سراسر جهان در نتیجه بحران تاجگذاری بیکار هستند ، از حمایت اجتماعی برخوردار نیستند و به مدرسه نمی روند و بیشتر در معرض قاچاق انسان هستند.

دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم ملل متحد (UNODC) همچنین تخمین می زند که 64 درصد افراد تحت تعقیب بین المللی به دلیل قاچاق انسان و 62 درصد افراد محکوم شده مرد هستند.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *