قتل دو قاضی زن در کابل. امرالله صالح: بازداشت شدگان طالبان باید اعدام شوند

[ad_1]

قتل دو قاضی زن در کابل.  امرالله صالح: بازداشت شدگان طالبان باید اعدام شوند

امرول صالح ، معاون اول رئیس جمهور این کشور ، با استناد به کشته شدن دو قاضی زن در کابل ، گفت که طالبان بازداشت شده باید اعدام شوند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای صالح گزارش جلسه شش و نیم امروز (دوشنبه ، بیست و نهم جدی) را منتشر کرد و گفت که یکی از دلایل افزایش قتل ها این بود که زندانیان طالبان فکر می کردند به هر حال مورد بخشش قرار می گیرند.

“من به خانواده های کسانی که روز گذشته عزیزان خود را در حمله تروریستی در منطقه 10 از دست دادند ، تسلیت و احترام می گذارم. “این مرد 34 ساله روز گذشته هنگام انجام وظیفه با تفنگ کشته شد.”

وی افزود: “دلیل اصلی افزایش سطح وحشت در شهرهای بزرگ این است که زندانیان طالبان فکر می کنند به هر حال بخشیده می شوند و به دلیل اقدامات خود مجازات نخواهند شد.”

معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: “یکی از راه حل های اصلی برای حل این مشکل اعدام تعدادی از بازداشت شدگان است. این زندانیان باید اعدام شوند تا بتوانند عبرتی برای دیگران باشند.”

آقای صالح گفت: “در طی هشتاد روز نظارت دقیق بر مشکلات ، می بینم که هم پلیس و هم امنیت ملی سود قابل توجهی کسب کرده اند.” بازداشت شدگان آنها را به عنوان بلبل تصدیق می کنند ، اما همه امید است که آنها در روز مصونیت واقعی مجازات آزاد شوند.

وی گفت: “این مسئله باید حل شود و این یكی از نكات اساسی خواهد بود كه در جلسه شورای عالی حاكمیت قانون مطرح خواهم كرد. تروریستی كه دستگیر شده است باید اعدام شود.”

صبح روز یکشنبه ، دو موتور سوار در منطقه 10 امنیتی کابل به یک موتر حامل قضات زن حمله کردند و در نتیجه دو نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

هیچ شخص یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفت.

این حمله با واکنشهای گسترده داخلی و خارجی روبرو شد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور در پاسخ به این حمله گفت كه حمله تروریستی توسط طالبان و سایر گروه های تروریستی علیه هموطنان بی دفاع ما و خشونت علیه آنها با دستورالعمل های اسلامی و روحیه صلح مغایرت دارد و با اجماع مردم افغانستان مغایرت دارد.

سرور دانش ، معاون دوم رئیس جمهور نیز گفت که این حمله نشان داد که طالبان و سایر گروه های تروریستی به هیچ یک از اصول بشردوستانه پایبند نیستند و همچنین بر مواضع غیرانسانی خود پافشاری می کنند.

راس ویلسون ، مسئول سفارت آمریکا در کابل ، خواستار پایان دادن به قتل های هدفمند در افغانستان شده است.

راس ویلسون این حادثه را پس از کشته شدن دو قاضی زن در حمله افراد مسلح محکوم کرد و خواستار تحقیقات شد.

اگرچه هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است ، اما سفارت آمریکا در کابل طی پیامی توئیتری طالبان را مقصر دانسته است.

آقای ویلز نوشت: “طالبان باید بدانند که این چنین است [گروه] این مسئولیت پذیر است ، جهانیان را خشمگین می کند و اگر قرار است صلح به افغانستان بیاید ، باید باشد [این حملات] “متوقف کردن.”

طالبان هنوز در این باره توضیحی نداده اند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *