ما از نیروهای امنیتی در هرات حمایت می کنیم / در برابر عاملان آن خواهیم ایستاد

[ad_1]

ما از نیروهای امنیتی در هرات حمایت می کنیم / در برابر عاملان آن خواهیم ایستاد

برخی از باشندگان هرات در یک کنفرانس مطبوعاتی گفتند که در شرایط فعلی کشور ، مردم هرات نباید در حمایت از نیروهای امنیتی کوتاهی کنند و علیه متخلفان امنیتی متحد شوند.

عبدالرحمن مولوی زاده ، یکی از برگزار کنندگان این نشست ، گفت: “کنفرانس مطبوعاتی امروز صدای اتحاد و همدلی و مبارزه با زورگویی در حمایت از نیروهای امنیتی است.”

به گفته وی ، افغانستان در موقعیت مهمی برای گفتگوهای صلح قرار دارد و مردم هرات باید برای نیروهای امنیتی بایستند و با قانون شکنان مبارزه کنند و از سیستم دفاع کنند.

وی افزود که صدای مردم هرات خوش طعم و متفاوت نیست و امروز صدای واقعی و خواسته های اساسی مردم هرات به دولت مردان مرکزی منتقل می شود.

وی گفت: در جلسه امروز اقشار مختلف جامعه حضور داشتند و همه در مورد مبارزه با قانون شکنان و کسانی که جامعه را نقض می کنند صحبت می کنند.

وی صریحاً کسی را به زورگویی متهم نکرد و افزود: مردم هرات مرا به خوبی درک می کنند.

در همین حال ، كامران علیزایی ، رئیس شورای ولایتی ، یك هیئت پارلمانی برای بررسی اوضاع امنیتی در هرات ، 50 درصد ناامنی هرات را مقصر دانست.

این هیئت همچنین رئیس پلیس ولایت را به فساد مالی و اخاذی از دروازه های شهر هرات متهم کرد.

صدها تن از ساکنان هرات نیز چند هفته پیش نسبت به بی کفایتی رئیس پلیس هرات اعتراض کردند و هشدار دادند که تا اخراج رئیس پلیس اعتراض ها ادامه خواهد داشت.

اعضای شورای ولایتی هرات و برخی از چهره های برجسته هرات از این اعتراضات حمایت می کنند.

همچنین امیدولا الحبیب ، یکی از شرکت کنندگان در جلسه امروز ، در این باره گفت: “ما به نیروهای امنیتی اعلام می کنیم.”

وی گفت: “اعتراض برخی به دلیل منافع شخصی آنها قابل قبول نخواهد بود و ما هرگز اجازه این كار را به آنها نمی دهیم.”

قرار است فردا ، باشندگان هرات برای سومین بار نسبت به آنچه “بی کفایتی” فرمانده پلیس می خوانند اعتراض کنند.

وی افزود: هرکسی که اعتراض خود را علیه فرماندهی پلیس امضا کند ، قلدر است و برای به خطر انداختن منافع شخصی خود اعتراض می کند.

با این حال ، کامران علیزایی ، رئیس شورای ولایتی هرات و یکی از شاکیان اصلی برکناری رئیس پلیس هرات ، جلسه امروز را “رأی علیه مردم” خواند و گفت که او تعیین می کند قلدر کیست و چه کسانی از آنها حمایت می کند.

وی می گوید صدها باشنده هرات خواهان برکناری رئیس پلیس هرات هستند و اعضای شورای ولایتی ، نمایندگان مردم هرات در پارلمان و سایر نهادها از مردم حمایت می کنند.

وی افزود که فردا (چهارشنبه) در هرات تظاهرات گسترده ای برگزار می شود و اگر نیروهای امنیتی رفتار نادرستی با مردم داشته باشند ، وضعیت ممکن است پیچیده باشد.

وی رئیس پلیس هرات را در انتقال خویشاوندان خود به مراکز پلیس هرات به فساد و رفتار سو mal متهم کرد.

یحیی فولادی – استان هرات

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *