مجلس معرفی نماینده در دادسرا را غیرقانونی خواند

[ad_1]

مجلس معرفی نماینده در دادسرا را غیرقانونی خواند

مجلس نمایندگان معرفی نسیمه نیازی ، عضو مجلس نمایندگان را در دادستانی کل فراخواند و آن را رد کرد.

به گزارش آژانس جمهوری؛ میرحمان رحمانی ، رئیس مجلس نمایندگان به جلسه امروز مجلس گفت كه نسیمه نیازی ، نماینده مردم هیرمند در مجلس نمایندگان ، از طرف دفتر ثبت دارایی های ریاست جمهوری به عنوان نماینده در دادسرا معرفی شد.

آقای رحمانی به دبیرخانه مجلس دستور داد نامه ای به دادستان کل بفرستد تا مزاحم خانم نیازی نشود.

وی لایحه اصلاح قانون ثبت املاک را که با مصوبه ای قانونی تصویب شده ، غیرقانونی و کاربرد آن در مجلس را غیرضروری خواند.

طبق اصل پیش نویس قانون ثبت دارایی ، نمایندگان مجلس باید دارایی های خود را در دبیرخانه های دو اتاق ثبت کنند. اما رئیس جمهور غنی مخالفت کرد.

میرحمان رحمانی به کمیته قانونگذاری دستور داد تا طرحی جدید را به عنوان طرحی برای اعضای در محل تهیه و برای تصویب به مجلس ارائه دهد تا کسی نتواند نمایندگان مجلس را از ثبت دارایی های خود آزار دهد.

با این حال ، نسیم نیازی ، نماینده مردم هیرمند ، دولت را سیاسی و مشابه آنچه با نزدیکان نزدیک به سایر قانونگذاران برای جمع آوری کارت قرمز در بودجه ملی انجام داده بود ، توصیف کرد.

خانم نیازی گفت: “ثبت نام نمایندگانی دارد که ضد قانون اساسی نیستند. در قانون اساسی آمده است که روسای جمهور ، معاونان و کارمندان دولت باید ثبت نام کنند. اما این نباید وسیله تهدید سیاسی باشد.”

به گفته وی ، برخی از افراد مغرض که با دولت ، مردم و میهن گره نخورده اند ؛ این به عنوان یک تهدید سیاسی برای گودیگ استفاده می شود.

وی گفت: “من شواهد و اسناد زیادی برای دستگیری این افراد متعصب دارم و این افراد می خواهند فقط به وكیلانی كه از حمایت هیچ رهبر ، فرمانده مسلح یا رئیس جمهور حمایت نمی كنند ، به این سیستم تهمت بزنند.”

وی دولت را توطئه ای علیه خانه ملت نامید.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *