مدیر امنیت ملی: طالبان در تلاشند تا رهبری خود را به افغانستان منتقل کنند

[ad_1]

مدیر امنیت ملی: طالبان در تلاشند تا رهبری خود را به افغانستان منتقل کنند

احمد ضیا سراج ، رئیس امنیت ملی ، می گوید که طالبان اخیراً توجه خود را به استانهای جنوبی و جنوب غربی معطوف کرده است تا رهبری خود را به آن مناطق منتقل کنند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای سراج در جلسه مجلس نمایندگان گفت: “دور دوم مذاکرات صلح بسیار حیاتی و حیاتی است. اطلاعاتی که ما از رهبری طالبان دریافت کرده ایم این است که آنها قصد برقراری صلح و پیشرفت در مذاکرات را ندارند.” دوشنبه . “

وی افزود که تعداد رهبران طالبان 115 روز باقیمانده تا ماه مه است و معتقدند که در آن تاریخ ، نیروهای خارجی خارج می شوند و برنامه آنها تاخیر در مذاکرات است.

مدیر کل امنیت ملی گفت طالبان به توافقنامه صلح با ایالات متحده پایبند نیستند و اکثر مفاد توافق نامه را رعایت نمی کنند. “آنها حملات خود را در شهرها افزایش داده اند و ارتباط آنها با گروه خارجی منظم و عمیق است.”

وی همچنین گفت که طالبان در تلاشند جغرافیای جنگ را به جنوب و جنوب غربی افزایش دهند. زیرا آنها قصد دارند رهبری خود را در افغانستان معرفی کنند. زیرا وقتی رهبران آنها از پاکستان پرواز می کنند ، احساس پشیمانی می کنند.

وی گفت که طالبان برای ولایت ننگرهار برنامه های جدی دارند؛ اما اقدامات جدی نیز توسط نیروهای امنیتی انجام شده است. زیرا آنها در هلمند و قندهار شکست سنگینی متحمل شدند.

آقای سراج تأکید کرد که طالبان در سالهای گذشته در دستیابی به این هدف ناکام مانده اند و در سال بعد موفق نخواهند شد. زیرا نیروهای امنیتی آمادگی کامل برای رویارویی با برنامه های خود را دارند.

وی همچنین به قتل های هدفمند توسط طالبان اشاره کرد و گفت که امنیت ملی از سه حادثه جلوگیری کرده است.

وی گفت: نازیفا محبوبی ، خبرنگار رادیو آزادی ، خبرنگار تلویزیون گرگشت در ولایت خوست و رحمت الله زیارمل ، گزارشگر در ننگرهار ، از جمله بازداشت شدگانی بودند که به جرم نقشه حمله تروریستی دستگیر شده اند.

قتل روزنامه نگاران و فعالان جامعه مدنی در کشور اخیراً افزایش یافته است و گفته می شود طالبان این امر را در دستور کار خود قرار داده تا سر و صدای رسانه ها را ایجاد کند. اما آنها مسئولیت نمی پذیرند.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *