مرکل و بایدن درباره افغانستان و ایران صحبت می کنند

[ad_1]

مرکل و بایدن درباره افغانستان و ایران صحبت می کنند

براساس این گزارش و به نقل از رویترز؛ سخنگوی دولت آلمان روز دوشنبه گفت كه آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان و جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا روز دوشنبه تلفنی تأیید كردند كه شیوع تاج كرونا و سایر چالش های جهانی تنها با همکاری نزدیك ترك می شود.

روابط دو کشور در اقیانوس اطلس در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ به شدت سرد شد. ترامپ بارها به آلمان برای قدرت صادرات و بودجه دفاعی نسبتاً ناچیز در اتحاد ناتو حمله کرده است.

سخنگوی دولت آلمان اشتفان سایبرت در بیانیه ای گفت كه مرکل از زمان روی كار آمدن دولت جدید آمریكا به بایدن برای اولین تماس تلفنی خود تبریک گفت.

وی افزود: در همان زمان ، مرکل آمادگی آلمان را برای ایفای نقش پیشرو در روابط بین الملل همراه با شرکای اروپایی و مافوق اقیانوس اطلس اعلام کرد. “

سایبرت گفت مرکل و بایدن بر این باورند که تلاش های جهانی بیشتری برای غلبه بر تاجگذاری لازم است و در این راستا مرکل از بازگشت ایالات متحده به سازمان بهداشت جهانی استقبال کرد.

وی گفت که دو طرف همچنین در مورد مسائل سیاست خارجی ، به ویژه افغانستان و ایران ، و همچنین سیاست های تجاری و اقلیمی گفتگو کردند.

سایبرت افزود مرکل از تصمیم بایدن برای بازگشت به توافق نامه آب و هوایی پاریس استقبال کرده و از وی دعوت کرد به محض اجازه دادن به وضعیت تاجگذاری به آلمان سفر کند.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *