معاون اداره انسجام وزارت امور در انفجار در کابل زخمی شد

[ad_1]

معاون اداره انسجام وزارت امور در انفجار در کابل زخمی شد

فضل فضلی ، رئیس دفتر رئیس جمهور تأیید کرد که محمد جاوید ولی ، معاون خدمات مشاوره ای ، در اثر انفجار در کابل به شدت زخمی شده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ امروز ، حوالی ساعت 8:00 صبح پنجشنبه (یازدهم جدی) ، انفجاری در منطقه چهلستون در منطقه هفتم کابل رخ داد.

یک ماشین کرولا با مین برخورد کرد که منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر شد.

فضل فضلی ، رئیس اداره امور ریاست جمهوری گفت: “با اندوه فراوان ، دو نفر از همکاران خوب ما ، محمد جاوید ولی ، معاون دفتر هماهنگی و راننده آنها ، حاجی بهرام الدین ، ​​مورد هدف مین مغناطیسی قرار گرفتند.”

آقای فضلی در صفحه فیس بوک خود نوشت: “راننده شهید بود و آقای والی به شدت مجروح شد. من برای شهید بهرام الدین جنت فردوس و سلامتی کامل آقای والا دعا می کنم.”

وی تأکید کرد که دشمنان افغانستان چنان تحقیر و ناتوان شده اند که هیچ تفاوتی بین اهداف غیرنظامی و نظامی قائل نیستند و علیه همه افغانها جنگ اعلام کرده اند.

هیچ شخص یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفت.

حوادث ناشی از انفجارهای مغناطیسی در کابل اخیراً به شدت افزایش یافته است.

در همین حال ، صدیق صدیقی سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روز گذشته گفت که طالبان به امید کاذب مبنی بر پیروزی آنها در گفتگوهای صلح ، به ترور روی آوردند.

“در چند هفته گذشته ، کابل شاهد حملات و قتل ها به عنوان یک استراتژی نظامی طالبان بوده است: حمله و انکار. “مردم و دولت جمهوری اسلامی افغانستان”.

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری تأکید کرد: حملات و انکارها نیز بخشی از استراتژی به اصطلاح صلح طالبان است که به دنبال تضعیف سیستم افغانستان در افکار عمومی ملی و جهانی است و به دروغ امیدوار است که طالبان در مذاکرات حرف اول را بزنند. که آنها چیزی جز افزایش نفرت مردم نخواهند یافت. “

در همین حال ، مسعود اندرابی وزیر کشور و احمد ضیا سراج رئیس امنیت ملی ، که روز سه شنبه در مجلس سنا حاضر شدند ، گفتند که طالبان پس از امضای توافق نامه صلح با ایالات متحده ، به اعضای خود دستور داده اند که اعضای جامعه مدنی و نیروهای دولتی را امضا کنند. در کابل

آقای اندرابی گفت که طالبان پس از ناکامی در کنترل برخی از ولایات ، استفاده از مین های مغناطیسی و کشتارهای هدفمند را در کابل و سایر شهرها آغاز کرده اند.

آقای اندرابی افزود كه طالبان بازداشت شده به ملاقات با شورشیان طالبان در استان لوگر ، جنوب كابل ، كه وظیفه تأثیرگذاری بر افراد ، جامعه مدنی ، مقامات دولتی ، روزنامه نگاران و همه اقشار را داشتند ، اعتراف كردند. اهداف نرم در نظر گرفته می شود که شهر کابل را هدف قرار دهند.

مدیرکل امنیت ملی همچنین گفت که اکثر کسانی که پشت این قتل های هدفمند بودند ، طالبان و شبکه حقانی بودند.

آقای سراج همچنین گفت که طالبان برای به دست آوردن امتیازات در روند صلح از ماه گذشته تا این ماه 18200 حمله در سراسر کشور انجام داده اند که همه آنها ناکام مانده اند.

وی گفت: دشمن امسال از تمام منابع خود برای تصرف مناطق و واحدهای استراتژیک برای به دست آوردن امتیازات در روند صلح استفاده می کند. اما همه حملات آنها به شکست انجامید.

آقای سراج افزود: از ژانویه گذشته تا این ماه ، طالبان حدود 18200 حمله را در سراسر كشور آغاز كرده اند ، از جمله حملات مسلحانه به پاسگاه ها ، اردوگاه ها ، ولایات و شهرها ، كه برخی از آنها شامل قتل بوده است.

به گفته وی ، 99٪ تمام این حملات توسط طالبان و 1٪ دیگر توسط گروه های دیگر ، از جمله داعش انجام شده است.

رئیس امنیت ملی گفت که تلفات طالبان در قندهار و هلمند بسیار ویرانگر است. در نتیجه ، تمرکز این گروه بیشتر بر روی کشتارهای هدفمند ، مین گذاری و انفجارهای دیگر برای ایجاد سر و صدای رسانه ای است. این یکی از اهداف حملات در کابل بود ، زیرا این حمله در کابل بیش از سایر مناطق کشور از پوشش رسانه ای برخوردار است.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *