ملا عبدالغنی برادر با وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد

[ad_1]

ملا عبدالغنی برادر با وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد

هیئت طالبان به سرپرستی ملا عبدالغنی ، برادر معاون سیاسی این گروه ، در سفر به تهران با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار کردند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ محمد نعیم ، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر ، در توییتر خود نوشت که این دیدار قبل از ظهر امروز یکشنبه برگزار شد و طرفین در مورد موضوعات مربوط به دو کشور گفتگو کردند.

وی گفت: “اوضاع افغانستان ، گفتگوهای بینافغانی ، اجرای کامل توافق نامه دوحه و ضرورت صلح و امنیت در افغانستان و منطقه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.”

در همین حال ، رسانه های ایرانی گزارش دادند که در این دیدار ، دو کشور در مورد مسائل روز منطقه ، اوضاع داخلی افغانستان و چگونگی بهبود روند صلح در این کشور گفتگو کردند.

به گزارش رسانه ایران ، آقای ظریف در این جلسه با اشاره به اقدامات ایالات متحده در افغانستان تأكید كرد كه ایالات متحده واسطه و اقتدار خوبی نیست.

آقای ظریف گفت: “ما در حضور همه اقوام و مذاهب از یک دولت اسلامی فراگیر حمایت می کنیم و معتقدیم که این کار برای افغانستان ضروری است.”

وی گفت: “مردم افغانستان مال شما هستند و نباید مورد هدف قرار گیرند.”

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به قانون اساسی و سیستم افغانستان گفت: ما نمی توانیم شرایط را در خلا در نظر بگیریم و این شرایط را می توان دستاورد دولت آینده با مشارکت دانست.

گفتنی است که همزمان با حضور هیئت سیاسی طالبان در تهران در مسکو ، یک هیئت مستقل دیگر طالبان نیز به سرپرستی شیر محمد عباس استانکزی وجود دارد.

در همین حال ، تیم مذاکره کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان ، با تأیید توقف گفتگوهای صلح ، می گوید که طالبان میز مذاکره را ترک می کنند و سعی می کنند نظر خارجیان را بگیرند تا بر اساس روند صلح تصمیم بگیرند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *