مکالمه تلفنی غنی و اردوغان جلسه وزرای خارجه افغانستان ، پاکستان و ترکیه برگزار خواهد شد

[ad_1]

مکالمه تلفنی غنی و اردوغان  جلسه وزرای خارجه افغانستان ، پاکستان و ترکیه برگزار خواهد شد

رئیس جمهور محمد اشرف غنی و رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان تلفنی در مورد روند صلح در افغانستان گفتگو کردند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ مرکز مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری گفت که این تماس تلفنی دیروز بعدازظهر (یکشنبه ، 12 دلو) انجام شد و در آن آقای غنی با تشکر از ترکیه برای حمایت از افغانستان در کنفرانس ژنو ، گفت که افغانستان و ترکیه روابط دوستانه و تاریخی دارند. صدمین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور امسال جشن گرفته می شود.

آقای غنی از توافق دو جانبه میان افغانستان و ترکیه که موجب افزایش تجارت بین دو کشور به 500 میلیون دلار در سال می شود ، استقبال کرد.

محمد اشرف غنی در مورد توسعه جدید روند صلح صحبت کرد و خواستار نقش ترکیه به عنوان یک کشور اسلامی قدرتمند در منطقه در روند صلح ، به ویژه با هدف ایجاد یک اجماع منطقه ای شد.

رئیس جمهور اردوغان طی یک تماس تلفنی نسبت به خشونت هدفمند و قتل طالبان ابراز نگرانی عمیق کرد و بر لزوم کنار گذاشتن خشونت از طالبان و جستجوی راه حل سیاسی تأکید کرد.

وی اطمینان داد که کشورش به ویژه در پشتیبانی از نیروهای امنیتی و دفاعی ، آموزش و پروژه های زیربنایی با افغانستان همکاری بیشتری خواهد کرد.

طی این تماس تلفنی ، دو رئیس جمهور توافق کردند که نشست سه جانبه وزرای خارجه افغانستان ، پاکستان و ترکیه و همچنین کنفرانس مشترک علمای افغانستان و ترکیه را برای همکاری بیشتر در روند صلح در آینده نزدیک برگزار کنند. .

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *