نانسی پلوسی به عنوان رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شد

[ad_1]

نانسی پلوسی به عنوان رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شد

بعد از ظهر یکشنبه ، هنگامی که یازدهمین کنگره ایالات متحده به پایان رسید و یازدهمین کنگره ایالات متحده سوگند یاد کرد ، سناتور سانفرانسیسکو ، نانسی پلوسی ، برای دومین دوره متوالی و دوره چهارم اکثریت دموکرات ها را به دست آورد. بازداشت رئیس جمهور و رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده. در همین حال ، کنگره جدید ایالات متحده در میان تردیدهای سیاسی آغاز شد ، هنوز وظیفه کنترل سنا مشخص نیست و سایه جنگ جمهوری خواهان بر سر نتایج انتخابات ریاست جمهوری سنگین است.

به گزارش رویترز ، دموکرات ها در انتخابات 11 نوامبر کرسی های خود را از دست دادند و اکنون اکثریت 222 را با 221 با اکثریت نسبی دارند و نانسی پلوسی 216 رأی موافق و 209 رأی مخالف کسب کرد. پنج دموکرات از ریاست جمهوری پلوسی حمایت نکردند ، دو نفر به دموکرات هایی که نامزد نشدند رأی دادند و سه نفر به سادگی “حاضر” در جلسه بودند.

پلوسی در مجلس نمایندگان با اشاره به کشته شدن بیش از 350 هزار آمریکایی گفت: “امروز ، همانطور که سوگند یاد می کنیم ، مسئولیتی را به عهده می گیریم که به سختی رهبران نسل های قبلی است.” ما در یک زمان بسیار دشوار کنگره جدیدی را آغاز می کنیم. اکنون زمان احیای کشورمان است. هنوز اولویت اصلی ما شکست ویروس کرونا است و قادر خواهیم بود آن را شکست دهیم.

آخرین دوره پلوسی در مجلس نمایندگان ایالات متحده از ژانویه 2019 آغاز شد و وی اولین زنی است که تاریخ مجلس نمایندگان آمریکا را به عهده دارد. در ماه نوامبر ، وی اعلام کرد که اگر مجدداً به عنوان رئیس مجلس نمایندگان در سال 2023 انتخاب شود ، برای همیشه استعفا خواهد داد.

پلوسی همیشه شخصیتی جنجالی و خبرساز در مجلس نمایندگان آمریکا بوده و روابط تنش زا با رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ داشته است. خصومت پلوسی با ترامپ آنقدر شدید بود که وی متن سخنرانی ترامپ را هنگام سخنرانی رئیس جمهور در مجلس با قانونگذاران آمریکایی پاره کرد.

از طرف دیگر ، پلوسی از جو بایدن دموکرات حمایت کرد.

پلوسی 80 ساله از سال 2003 رهبری دموکرات ها را در مجلس نمایندگان برعهده داشته است. وی تا دو سال دیگر رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده خواهد بود.

كنترل جورجیا در مجلس نمایندگان در حال حاضر در اختیار جمهوری خواهان است و دو كرسی در سنا روز سه شنبه توسط جورجیا تعیین می شود. در این روند ، آنها می توانند ادعاهای مبارزات انتخاباتی ترامپ را که وی در اثر تقلب به جو بایدن باخته بود تکرار کنند.

یک گروه جمهوری خواه به سرپرستی سناتور تد کروز خواستار بازبینی 10 روزه نتایج انتخابات در کشورهای مورد مناقشه شد که روز یکشنبه توسط سناتور جمهوری خواه لیندزی گراهام ، متحد سرسخت ترامپ مورد انتقاد قرار گرفت.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *